BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

“Dështimin e Pasaportave të Arta, e kompenson me kanabis”/ Deputeti Shehu ‘plas bombën’ ndaj Ramës: Legalizimi i kanabisit mjekësor para Borrel, provokacion! Kërkon të krijojë...

“Dështimin e Pasaportave të Arta, e kompenson me

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu, tha reaguar në lidhje me deklaratën e djeshme të kryeministrit Edi Rama në prani të shefit të Politikës së Jashtme të BE Josep Borrell, në lidhje me kanabisin mjekësor.

Shehu u shpreh se deklarata e Ramës ishte provokim, ndërsa shtoi se me dështimin e “Pasaportave të Arta” po mundohet ta kompensojë me kanabisin.

Shehu ka renditur edhe dëmet që do të sillte implementimi i një ligji të tillë për vendin tonë..

Postimi i plotë:

Rama po shpall “Republiken e Kanabisit”!
Deshtimin e “Pasaportave te arta” ai e “kompenson” me Kanabisin.
Deklarata e tij per “Kanabisin mjekesor” ne prezence te Borrel, ishte provokacion!
-Keshtu ai kerkon te “legalizoje” grupet kriminale.
-Kerkon te nxise kultivimin e kanabisit kur siperfaqja e mbjellur me ate me 2021 ishte 50% me shume se me 2020.
-Kerkon qe ne prag zgjedhjesh te mashtroje perseri fshataret, te cileve ju shkaterrua bujqesia e blegtoria, por dhe liria me heret, nga ajo veprtimtari kriminale.
-Kerkon te krijoje nje tymnaje ndaj gjendjes katastrofale te vendit.

Kanabisi perdorent ne shumicen dermuese si “droge”, per trafiqe!
Ne Shqiperi reth 70% e nxenesve prej 13 vjec, te qendrave te vogla, tymosin.
Kanabisi krijon demtime te thella te intelektit e mund te shpertheje skizofrenine.
Kanabisi eshte prekursor i drogave te “forta”, 85% e te shtruarve me mbi doze ne toksikologji e kane filluar me kanabis.
Perdorimi mjekesor i kanabisit eshte eksperimental dhe ne sasi shume te vogla.
Eshte i kufizuar si terapi paliative e tumoreve, ne HIV, sklerozen multiple, i perpunuar.
Shqiperia nuk ka kapacitetet per keto kerkime shkencore e as perpunime.
Italia ate sasi te vogel, qe perdor per keto qellime e prodhon nen kontrollin e ushtrise.
MV deshtoi me nje projekt te tille ne anen financiare e ne transformimin kriminal.
Shqiperia, vendi me institucione te inkriminuara e te korruptuara, me kriminalitet galopant, trafiqe droge, do te zhytej me tej ne “batakun” e krimit keshtu.
Imazhi i saj nderkombetar do te renohej me shume e rruga jone europiane do te veshtiresohej me teper.
Varferia e cenimi i demokracise do te thelloheshin, si ne cdo vend ku sundon krimi.
Rrofte “Republika e Kanabisit”, sipas Rames!

 

Më të lexuarat