BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Politike

“Dimri është një sfidë e madhe”/ Rama thirrje qytetarëve të kursejnë energjinë elektrike, tregon dy krizat e mëdha: Pikëpyetja më e madhë është…

“Dimri është një sfidë e madhe”/ Rama thirrje

Pas mbledhjes së qeverisë Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me krizën energjetike në vend. Rama tha se kanë bërë çmos që të mos rritet çmimi i energjisë për qytetarët dhe biznesin e vogël.

Ai po ashtu iu bëri thirrje qytetareve që të kursejnë, për shkak se dimri do të jetë një sfidë e madhe.

Rama: E njëjta fjë do të ndodhi me pensionet, të cilat janë sic e kemi thënë riindeksuar, kemi një rritje me 9.5 % në krahasim me një vit më parë, kjo do të materializohet në pensionet e radhës, e njëjta gjë me të gjitha familjet me ndihme ekonomike, me rritje 10 % ku gratë kryefamiljare kanë dyfishim. Po ashtu për të gjithë të moshuarit mbi 65 vjec që janë në kategorinë e ndihmës ekonomike do të behet dyfishim.

Edhe indeksimi për të gjithë personat me aftësi të kufizuar. Është e gjitha kjo një paketë besoj e plotë në këtë fazë në përgjigje për të mbrojtur sa më shumë njerëzit nga inflacioni i luftës, inflacioni nuk e solli qeveria dhe nuk e heq dot.

Ajo që qeveria mund dhe do ta bëjë deri në fund, si në termet dhe pandemi, dy kriza të rënda, do bëjme dhe në këtë krizë të madhe, që është e përbashkët, e përbotshme, edhe më e perbashket se dy të parat, se i prek të gjithë pa përjashtim. Ne do të vazhdojmë të punojmë me ngulm që në cdo hap qeveria të jetë pranë njerëzve që kanë nevojë për mbështetje.

Është shumë e rëndësishme paralelisht do bëjmë cmos që të mbajmë të paprekur çmimin e energjisë për familjarët dhe bizneset vogla.

Ne nuk duam as të mos preket çmimi dhe as të mos ketë kufizim, dimri është një sfidë e madhe, duke i qëndruar deri në fund me këmbengulje për të mos prekur çmimin e energjisë.

Do shohim dinamikën e kursimit dhe dua tu bej thirrje qytetareve, që të hyme në mendësinë e kësaj situate. Pikëpyetja më e madhë është a do të kete energji, jo për Shqipërinë por gjithë botën.

Më të lexuarat