BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

"Dora Bakojanis ka pranuar që të jetë reportere në...", Basha zbulon qëndrimin e Greqisë për Kosovën: Lajçak dhe të tjerët nuk kanë arritur dot objektivat e vëna vetes së tyre

"Dora Bakojanis ka pranuar që të jetë reportere

Kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur se i takon politikës në Kosovë dhe kujtdo tjetër që ka marrëdhënie pozitive me Greqinë, të punojnë në drejtim të procesit të njohjes së Kosovës nga vendi fqinj.

Komentet Basha i bëri në një intervistë televizive, ku tha se Greqia ka adoptuar një qëndrim mjaft konstruktiv në raport me Kosovën dhe zhvillimet atje.

Sipas Bashës, ky qëndrim pozitiv i Greqisë, kulmoi me përgatitjen e raportit për anëtarësimin e Kosovës në KiE, nga motra e kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, Dora Bakojanis.

“Dora Bakojanis ka pranuar që të jetë reporterë në një çështje që askush tjetër nuk do të pranonte ta merrte përsipër. Është futur në mes Kosovës dhe Serbisë në diçka ku deri tani Eskobar, Lajçak dhe të tjerët nuk kanë arritur dot objektivat e vëna vetes së tyre. Dhe ia doli me sukses. Sepse suksesi matet me produktin.

Produkti është vota e më shumë se 2/3, 82 % e Asamblesë Parlamentare votoi raporton e saj dhe i hapi rrugë anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Europës. Se si e arriti është një kombinim i përvojës dhe personalitetit të saj dhe serbët kanë bërë një gabim që kanë menduar se përmes bullizimit do të stepnin Bakojanis. Ajo është një grua e fortë.

Kjo nuk ka lidhje me qëndrimin e Greqisë, është një dosje më vete. I takon kryeministrit Kurti dhe kujdo tjetër që është në marrëdhënie pozitive me Greqinë, që të bëj gjithçka për të avancuar njohjen nga Greqia, ndërkohë që Greqia ka adoptuar një qëndrim mjaft konstruktiv në raport me Kosovën dhe zhvillimet atje”, tha Basha.

Më të lexuarat