BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Politike

“Dosje të nxehta kanë marrë drejtim”/ Vangjeli zbulon çfarë po ndodh në oborrin e afërt të ish-kryeministrit dhe bën paralajmërimin e fortë: Një incident është shmangur në Rinas kur Berisha po kthehej nga Gjermania, dyshohet se…

“Dosje të nxehta kanë marrë drejtim”/ Vangjeli zbulon

Analisti Lorenc Vangjeli është shprehur se pretendohet se kur ish-kryeministri Sali Berisha është kthyer nga Gjermania, është shmangur një incident në minutë të fundit.

Komentet Vangjeli i bëri përmes një interviste televizive, ku komentoi konferencën e sotme të Berishës lidhur me shpalljen “non grata” nga Britania.

Ai shtoi gjithashtu se përflitet se në oborrin e afërt të ish-kryeministrit ka probleme.

“Berisha është si pyll i mistershëm kur flet me qytetarin dixhital dhe atje mund të gjesh edhe të vërteta të tmerrshme për mënyrën e qeverisjes së Shqipërisë, por të trazuara këto edhe me jo të vërteta. Ajo që thotë Berisha përputhet me një interes që nuk është i njohur për publikun.

Pse doli sot? Ka pretendime se në minutën e fundit është shmangur një incident në Aeroportin e Rinasit, kur Berisha u kthye nga Gjermania. Janë bërë gjithmonë e më të fortë zërat se në oborrin e afërt të Berishës mund të ketë probleme.

Atëherë nëse këto verifikohen, do të shikoni se përse doli Berisha sot. Berisha sot ishte avokat i 2-3 shtetasve shqiptarë këtu. Incidenti në Rinas mendohet se është shmangur në minutën e fundit. Ka sinjale të forta, ndihet.

Nuk kam komunikim me prokurorët të cilët ruajnë me fanatizëm sekretin e tyre hetimor, por deduksionet logjike të çojnë që pas një periudhe heshtjeje nga ana e tyre, ngjante se edhe SPAK kishte një heshtje zgjedhore, por gjatë kësa kohe ata kanë punuar. Pra dosje të nxehta kanë marrë drejtim”, është shprehur Vangjeli.

Më të lexuarat