BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Draft-propozimi i Ramës për Kosovën, analisti Ben Andoni zbardh skenarin dhe hedh dyshime të forta: E ka marrë të gatshëm, ja kush ja ka dhënë

Draft-propozimi i Ramës për Kosovën, analisti Ben Andoni zbardh

Analisti Ben Andoni ka komentuar draft për krijimin e Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë që kreu i qeverisë Edi Rama u dërgoi liderëve të Gjermanisë dhe Francës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Andoni theksoi se sot marrëdhënia e Kosovës me SHBA është shumë e vështirë, duke shtuar se kjo e fundit ka kaluar te pjesa negociatore që ndihmon BE.

Ndër të tjera ai ngriti dyshime se drafti që i është dërguar liderëve evropian mund të i jetë dhënë i gatshëm kreut të qeverisë Edi Rama.

“Për mendimin tim kemi krisje në gjithçka. Sot kemi një marrëdhënie shumë të vështirë me SHBA dhe problemi më i madh është që përderisa pala amerikane asistonte direkt në përgatitjen e dokumenteve, sot pala amerikane ka kaluar te pjesa negociatore, e cila ndihmon BE. SHBA në njëfarë mënyre është pjesë e këtij kaosi që është në të gjithë marrëdhënien Kosovë-Serbi që për mendimin tim i mungon transperenca.

Unë mendoj se kancelaritë në Berlin dhe Paris, i kanë dhënë një draft. Nuk kemi element që mund të shkojmë në gjykim logjik, por mund ta hamendësojmë. Drafte të tilla kërkojnë kohë. Serioziteti për t’u qasur në qasje në probleme të tilla kërkon struktura që paralajmërojnë, ka afate, dhe gjëra të tilla nuk bëhen sikur të bëhet një hatim i thjeshtë”- tha ai.

Më të lexuarat