BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Drafti për asociacionin, ish-ambasadori i njohur zbardh skenarin e errët të Ramës me Serbinë: Thikë pas shpine për Kosovën, marrëveshje e fshehtë me Vuçiçin

Drafti për asociacionin, ish-ambasadori i njohur zbardh skenarin e

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho ka komentuar ditën e sotme draftin e propozuar nga kryeministri Edi Rama për Asociacionin në komunat me shumicë serbe në Veri të Kosovës.

Nesho u shpreh në një intervistë për Panorama TV, se kjo është një thikë pas shpine që Rama po i bën Kosovës duke bërë një marrëveshje të fshehtë me presidentin serb.

“Çështja e Asociacionit, draftit të shkruar është një thikë pas shpine që Rama i bën Kosovës në një marrëveshje të fshehtë anti-kombëtarë që ka bërë me Vuçiçin. Duke mundësuar marrjen e  territoreve të pamerituara nga Serbia”, tha ai.

Nesho shtoi se ky është një hap që duhet ta kishte marrë vetëm Kosova dhe asnjë shtet tjetër.

“Një mendje normale mendon që ky propozim do të jetë kot. Ai nuk duhet të merrte asnjë iniciativë. Këto i takojnë vetëm Kosovës. Nuk duhet të ishte ngatërruar asnjëherë me këtë gjë. Është e panegociueshme. Që këtu fillon gabimi dhe përdorimi i njeriut.

Ne e kemi parasysh që një person aventurier që kritikoi pa e njohur ish presidentin e SHBA duke thënë që është turp i civilizimit. Pastaj u përdredh kur Trump mori pushtetin. Tani që ka mundësi që Trump të rikthehet prapë, po ndryshon të gjithë politikën. Këto janë aftësi mbijetese”, deklaroi Nesho.