BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

"Dumani është bërë nervoz", gazetari i njohur plas "bombën": Ministri i Ramës i përfshirë në përgjimet e Sky Ecc, do i publikoj bisedat me grupet kriminale

"Dumani është bërë nervoz", gazetari i njohur plas

Gazetari Basir Çollaku komentoi në një studio mediatike përgjimet nga Sky Ecc që lidhen me çështjen e Ervin Matës dhe Erzen Breçanit.

Ai u shpreh se nga bisedimet me Dumanin, kupton se në mënyrën e sjelljes me disa dosje kryeprokurori shfaqet nervoz.

Konkretisht, Çollaku përmendi një ministër të kabinetit Rama që shfaqet në përgjime dhe që ka komunikuar me një nga të arrestuarit.

Gazetari theksoi se do të ishte e drejtë që nga aspekti moral, kryeministri Rama, ministri i Brendshëm, Balla dhe ai i Drejtësisë, Manja të dalin hapur dhe të deklarojnë nëse ndonjëherë ata, apo të afërm të tyre kanë përdorur telefona Sky.

“Natyrisht që e di se kush është, por do ta them, do ta shqiptoj shqeto me emër dhe mbiemër dhe me detyrën publike që mbart zotëria në kabinetin e zotit Rama duke e shoqëruar me dokumentin, me kodet e telefonit dhe një pjesë, 4-5 fjali të bisedës.

Këto s’janë më dosje që kanë akses vetëm njerëzit e drejtësisë shqiptare dhe mund t’i fshehin dhe të bëjnë ç’të duan me të. Maksimumi, fitojnë kohë, i zvarrisin pjesërisht,” – u shpreh Çollaku.

Më të lexuarat