BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

“E ka idhull Berishën”/ Deputeti i njohur 'thumbon' Ilir Metën: Ka një krizë mendore, do i ngjitet si shushunjë…

“E ka idhull Berishën”/ Deputeti i njohur 'thumbon'

Deputeti socialist Petro Koçi, ishte i ftuar sot në një emision televiziv, ku ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike.

“Ka një krizë psikologjike, por duket dhe mendore. Krizat psikologjike janë normale, i ndodhin çdo njeriu në momente rënieje, por këtu duket sikur…ose i bën si aktor, ose janë reale pastaj.

Meta është një figurë politike e egër krahasuar me Sali Berishën, të cilin e ka idhull me thënë të drejtën. Fatkeqësisht, PS i dha shumë më tepër se çfarë meritonte Ilir Metës, që nga koha e Fatos Nanos. Dhe mendoj se ndoshta këtu është dhe kriza e tij. Ka marrë gjëra të pamerituara dhe i duket sikur ka humbur atë që i takon, në fakt ka marrë atë që nuk i takon.

Bashkimi i Metës dhe Berishës do jetë avantazh për PS-në. Në dy raundet e fundit zgjedhore, Meta na ka ndihmuar drejtpërdrejt. Mënyra si i është qasur fushatës dhe si e ka sulmuar PS-në, ka bërë kundërprodhuesin, na ka dhënë avantazhe që ndoshta nuk do i meritonim.

Në krahasim me Berishën, Meta nuk ka më elektorat. I duhet që si shushunjë t’i ngjitet dikujt. I vetmi që i ka mbetur është Berisha, nuk do e shesin njëri-tjetrin edhe këtë herë. Por po i uli pikë njëri-tjetrit, do u bien bateritë, ky është një avantazh për PS-në.”– tha ai.

 

Më të lexuarat