BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se Edi Rama është i vetmi kryeministër në botë që shkon nga njëri samit në tjetrin, për të mbrojtur vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë për luftën në Ukrainë.

Komentet Berisha i bëri teksa ishte i ftuar ën emisionin Opinion në Tv Klan, ku tha se Rama është në hetim nga Shtetet e Bashkuara për çështjen “McGonigal”.

Ish-kryeministri foli edhe për paratë ruse për të cilat akuzohet PD, ku tha se heshtja e ish-kryedemokratit Lulzim Basha pas daljes së skandalit “McGonigal”, tregon se ai nuk është plotësisht i pastër dhe ka qenë i implikuar në këto çështje.

“Gjermania ka arritur të bllokojë tërësisht gazin rus. Rama i thotë Gjermanisë “pse mburresh që nuk merr gazin rus dhe merr gazin e Katarit”. Po pse Katari njësoj me Rusinë është? Persona influent janë të gjithë personat që kanë ndikim në rruzullin tokësor. A doli agjent Rama? Tani pyetje e drejtë. A nuk është Rama i vetmi kryeministër në Botë që lëviz nga një samit në tjetrin që kërkon që të mos i vendosë Serbia sanksione Rusisë?

Në aktpadi Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë indirekt të tmerrshme se McGonigal u furnizua me të dhëna të rëndësishme nga zyra e qeverisë. Unë e pyeta Bashën dhe ai mu betua që kurrë nuk kam marrë para ruse. Basha nuk është ndjekur në Shqipëri për para ruse, por për larje parashë. Prokuroria në Shqipëri nuk e ka ndjekur për paret ruse, por për larje parashë. E vërteta është kjo: Prokuroria e Shqipërisë ka dërguar një letërporosi në SHBA për informacione, por Nick Muzin tha që nuk jap informacion për klientët e mi. Kur u botua materiali, e para nga Neë York na morën persona të ndryshëm e thanë që ne kurrë nuk i kemi dhënë këto para. Më e keqja është paraja ruse. Si mund ta shpjegojë njeriu, që ky njeri që pasi kanë dalë këto të dhëna që lidhen me të dhe Nick Muzin dhe hesht për 8 ditë me radhë dhe del pasaj e bën një reagim prej 4 rreshtash në Tëitter. Duhet të dilte e të thoshtë që nuk kam marrë para ruse.

Si mund të merret informacioni pa hetim. Ti për të marrë informacion për emailet, duhet të kontrollosh gjithë serverat e tij. Padiskutim Rama ka qenë në hetim. Takimi i Henri Çenos është tjetër gjë, sepse ai e ftoi për një kafe si shefi i Kundërzbulimit në FBI dhe ky i vajti. Ndërsa Rama e korruptoi McGonigal për të goditur opozitën. Ramën po e hetojnë. Ka një fletëthirrje për Edi Ramën. Po e heton Ramën 100 %, jo vetëm Ramën por edhe ministrat e tij. Biden dhe Trump hetohen për pakujdesi në mbajtjen e dokumentave të klasifikuara, ndërsa Rama hetohet për korrupsion”, u shpreh Berisha.

 

Më të lexuarat