BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“Elektorati nuk është prona ime” shpërthen Soko dhe lëshon akuzat ndaj PS: Mos i trajtoni kandidatët si qen, nuk duhet...

“Elektorati nuk është prona ime” shpërthen Soko dhe

Në një përballje në studio televizive, përfaqësuesi i Nismës Thurje me deputetin e PS, Arben Pëllumbi, çështjet për diskutim e zgjedhjeve të 14 majit nuk kanë qenë aë të qeta.

Sako në këto zgjedhje tha se do kandidonte si këshill bashkiak por pa përfaqësues si kryetar bashkie.

Sako me tone të larta u shpreh se elektorati nuk duhet trajtuar si qen apo pronë por të flasin drejtpërdrejt me ta.

Pëllumbi: Puna është çfarë do të bësh me kandidatët kë do të mbështesësh si do ti mbështetësh?

Sako: Kandidati nuk është qeni im. Elektorati nuk është prona ime, unë i them më jep votën mua për këshillin bashkiak, nuk duhet trajtuar elektorati si qeni im t’i thuash ik aty ulu aty. Unë shpresoj t’i marr votën për vete.

Pëllumbi: Do dalë zoti Këlliçi do të takojë një elektorat tuajin e t’i thotë thotë jepjani atij si këshill bashkiak por ma jepni mua si kandidat, ju do ta pengoni?

Sako: Po patjetër ta thotë përse ta pengoj?

Pellumbi: Ne këtë radhë e kemi taksative që të marrim edhe kandidatin edhe këshillin bashkiak.

Sako: Unë i kam thënë votën e këshillit do të ma japësh mua më keni parë më keni dëgjuar, s’kam kryetar unë jam më Bayernin e Mynihut.

 

Më të lexuarat