BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Politike

Emigrantët nuk shkuan për Ramën, demokrati zbulon arsyet pse zbarkuan Shqiptarët te takimi i kryeministrit

Emigrantët nuk shkuan për Ramën, demokrati zbulon arsyet pse

Drejtori i Komunikimit në PD-Rithemelimit, Alfred Lela shprehet se diaspora shqiptare te takimi i Edi Ramës në Milano shkoi për të ndjekur koncertin e këngëtarëve dhe jo për fjalimin e kryeministrit. Në një intervistë televizive Lela tha se shqiptarët jashtë vendit paguajnë deri 200 euro për të ndjekur një koncert në këngë dhe këngëtarë shqiptarë.

Te takimi i Ramës, tha ai, për të ndjekur performancën e Elvana Gjatës dhe Noizyt nuk ishte e nevojshme të paguheshin 200 eurot, por përkundrazi, shtoi ai, kishte edhe birra falas. Në këto kushte, vijoi Lela, edhe vetë ai mund të shkonte në një takim të ngjashëm të thirrur nga kryeministri Edi Rama.

Deklarata e Lelës u shoqërua me reagime dhe batuta në studio.

Pjesë nga debati

Alfred Lela: Shqiptarët atje, për një koncert se i merr malli për tingujt, këngët, tallavatë e vendit të vet, paguajnë 200 euro për një koncert. Unë kam njerëz, të gjithë kemi njerëz atje. Shkojnë falas atje (te koncerti i Ramës) për të dëgjuar këngëtarët. Do shkoja edhe unë në vend se të paguaj 200 euro për një koncert, marr edhe një birrë falas, se këta japin edhe birra.

Moderatorja: Do shkoje te takimi i Ramës?

Alfred Lela: Do shkoja mo. Në vend se të paguaja 200 euro për një këngëtar tallavaje, do shkoja të shihja tre se mi ka sjellë Edi Rama.

Moderatorja: Njerëzit nuk ikën kur mbaroi Elvana, qëndruan aty, kishin flamuj.

Alfred Lela: Pushim e kishin, pinë birra, erdhën në formë.

Julian Zyla: Je në kontradiktë. The ishin njerëz nga Shqipëria ata që shkuan, tani qenkan atje por paskan ardhur për koncertin.

Alfred Lela: Nuk thashë se janë të gjithë.

 

Më të lexuarat