BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

Erion Braçe thirrje ministres së Bujqësisë: Boll i sorollatët me letra, jepuni paratë bujqve

Erion Braçe thirrje ministres së Bujqësisë: Boll i

Deputeti i Partisë  Socialiste, Erion Braçe, i ka bërë thirrje qeverisë që t’u jap bujqve ndihmën e premtuar, lekët për mbjelljen e grurit dhe jo t’i sorollatin me dosje të tëra me  letra.

Në një postim në Facebook,  ai shkruan se tani është koha për plug dhe jo për jo për letra apo dhjetëra dokumennte që bujqërve iu kërkohën për aplikim nga Ministria e Bujqësisë.

Postimi i plotë i Erion Braçes:

Te shohesh bujq me dosje te tera me letra, eshte transformimi me i madh i bundshem qe kjo Ministri Bujqesie ja doli ta bente; NGA BUJK NE BUROKRAT! Kulmi!

NJE DOSJE E TERE PER CDO PARCELE-DISA TE TILLA TE MARRA ME QIRA!

Edhe nje here si shume here ne dy muajt e fundit ose sic ne skemen e naftes:

QIRADHENESI NUK ESHTE KETU, ESHTE NE EMIGRIM!

Nuk jane ministra, zevendesministeq, drejtore, nepunes zyrash qe te jene ketu!

QIRADHENESI NUK E KA LENE KARTEN E IDENTITETIT KETU,

Ne zyrat e AZHBR ne Lushnje kishte sot bujq edhe me 8 hektare, nje pjese e rendeishme me qira; Shpetim Bruka nga Bicukeza/Divjake ky;

Gezim Topanxha nga Xeng/Divjake po ashtu; tani shoh qe me ka shkruar Indrit Nushi nje bujk i ri ne Gradishte/Divjake me 10 hektare po ashtu!

HIQNI DORE NGA BUDALLALLEKU I BUROKRACISE DHE JEPUNI NJEREZVE PARATE E GRURIT!

 

Më të lexuarat