BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Çështja ‘Beleri’/ Përplasja e fortë në emision, Artur Zheji kapet keq juristin: Pse tallesh me publikun, i ke parë provat që ka SPAK?

Çështja ‘Beleri’/ Përplasja e fortë në

Analisti Artur Zheji dhe juristi Ivi Kaso janë përfshirë në debat këtë të enjte në “Top Story” për çështjen Berleri.

Zhaji: Nëse BKH dhe SPAK-u materialet e policisë do t’i konsideronte skadente, të pacilësishme, tendencioze nuk mund t’i linte mënjanë?

Kaso: Nuk ia kanë çuar, ka lëviz në boshllëk. Çfarë bën policia? Kryen veprime hetimore të pautorizuara dhe shkon tek Prokuroria e Vlorës, regjistron një procedim penal në kundërshtim me ligjin për shit- blerje votash ndaj disa shtetasve të tjerë që dyshohet se blinin vota jo për Belerin, vë nën hetim këta shtetas dhe nuk zbulon asgjë. Befas del një i penduar, një dëshmitar i cili ende nuk është bërë publik, por që flitet se cili është, thotë se Fredi Beleri më ka thënë të gjej shtetas që t’u ofroj para për të blerë vota, për këtë arsye. Do ishte shumë bukur dhe shumë normal veç se legjislacioni penal ndalon rastet e kryerjes së veprimeve të stimuluara që ofrohen vetë. Ai është vetë ofruar dhe pavarësisht se del që është kryer operacioni me polic të inflitruar, është kryer me persona të vetë ofruar. Unë kam parë dosjen.

Zheji: SPAK-u e ka parë dosjen?

Kaso: Unë nuk e di po flas ça kam parë unë. Po të më lësh të mbaroj, mbase të sqaroj.

Zheji: Ti nuk je pjesë e Spak-ut, se je më politik se sa jurist.

Kaso: Unë nuk mund të flas se çfarë ka parë Spak-u.

Zheji: Po bën lojëra fjalësh.

Kaso: Unë kam parë dosjen si avokat, nuk e di çfarë ka parë Spak-u, kur të vijnë prokurorët pyeti. S’po bëj lojëra fjalësh

Më të lexuarat