BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

"Çështja ndaj Berishës e stisur", Gjokutaj reagon ashpër: Himara për faqe të zezë me trajtimin e pronave, Rama po realizon skenarin e tij përmes...

"Çështja ndaj Berishës e stisur", Gjokutaj

Avokati Genc Gjokutaj tha në një emision televiziv, ku është diskutuar mbi arrestimin e Jorgo Goros, se nuk ka asnjë lidhje mes çështjes së stisur ndaj liderit të opozitës, Sali Berisha, dhe asaj që ka ndodhur me tokat dhe pronat e Himarës.

Gjokutaj tha se të krahasime të tilla janë produkt i mendjeve diabolike dhe hajdute.

“ Jo nuk kemi rast të ngjashëm, as në segment as në formulë”, tha Gjokutaj.

Sipas tij, çështja ndaj zotit Berisha është e stisur.

“Procedura e ndjekur nga zoti Berisha është plotësisht e ligjshme dhe prona i kthehet pronarëve realë, dhe kjo procedurë ka ndodhur në qindra raste. Por për qëllime politike, kjo procedurë e ligjshme synohet të trajtohet si aferë korruptive. Edi Rama ka dhënë lejen e ndërtimit, duke kthyer në truall ndërtimi një kompleks sportive.

Rasti i tokave në Himarë është faqja më e zezë e trajtimit të pronave në ballkan. Ligji për investimet strategjike ka disa kritere, ku përfshihen investitorë të huaj dhe shqiptarë, ndërkohë që sot kemi vetëm shqiptarë. Himara është konceptuar si një tortë, që ndahen nga Edi Rama.

Zoti Goro ka përgjegjësinë e tij, por edhe me pranga në duar vazhdon të bëjë propagandën e PS-së, mbajti pushtetin pa vota dhe hedh fajin te Beleri.

Rama synon të kontrollojë sërisht Himarën përmes caktimit të një prej të tijëve. Rama po realizon skenarin e tij përmes instrumenteve.

Goro po të ishte i larë në këtë histori mund të bënte edhe kallëzim penal, por ai ka qenë në dijeni të asaj që po ndodhte”, tha Gjokutaj.

 

Më të lexuarat