BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali

Aktivistja e njohur, Evi Kokalari ka komentuar zhvillimet e fundit politike në Shqipëri. Në një reagim të fundit në rrjetin social “Facebook”, Kokalari zbulon intrigat që po thuren brenda opozitës. Ajo beson se ish-presidenti Ilir Meta po përgatit që të vendosë në krye të opozitës kushëririn e vet, deputetin demokrat Ervin Salianji, për të luftuar për t’u bërë kryeministër. Në fund sipas saj, Meta do të tentojë të bëhet sërish president. “Ky varianti që Meta ka propozuar Saljanin për Kryeministër, ka shumë mundësi të jetë e vërtetë dhe do të shpjegonte çfarë kam thënë shumë herë, madje herën e fundit tek "Zone e Lirë", kur Çani pyeste kush është mbas Lapajt.  Specifikisht kam thënë që personat mbas grupimit të Lapajt janë Ilir Meta, Saljani, Irfan Hysenbelliu e disa të tjerë. Ai që cenohej më shumë nga lëvizja ime është pikërisht LSI dhe Meta. Ai u cenua kur kam publikuar të gjithë skenarin e tij për të marrë PD nëpërmjet një bashkimi përtej koalicionit dhe të një shkrirjeje të mundur nëpërmjet figurave pa shtyllë kurrizore si Këlliçi, qe ai e donte kryetar të PD. Fodullëku i Këlliçit shiti lojën e Metës. Mbasi Çim Peka mundësoi kthimin e dy figurave më të pështira të PD-së, Duma-Salianji, Meta po del direkt aty ku do, kryeministrinë Saljanit dhe vete ndoshta sërish Presidencën”, shkruan Kokalari.

Prapaskenat

Gjithashtu, aktivistja ka treguar se kush fshihet pas partisë së re që ka hapur Adriatik Lapaj. Ajo hedh nga ana tjetër dhe dyshime se disa arrestime “VIP” po bllokohen në SPAK.  Kokalari kërkon ndërhyrjen nga drejtësia për emra si Rama, Meta, apo Berisha për shkak se këta politikanë po përdorin partitë politike si biznese private. “Monika Kryemadhi është mjeshtër për organizim turmash, siç beri me teatrin. Edlira Çepani është afër dhe me Vokshin dhe me Kryemadhin, dhe është me origjinë nga një fshat me Metën. Ndërkohë Ervin Saljani është kushëri i Ilir Metës. Irfan Hysebelliu u dogj nga Edi Rama me historinë e tritolit, pikërisht se u bë grup me Arben Ahmetajn dhe Ilir Metën, dhe është shume afër me Saljanin. Minimumi që mund të bënte ishte të promovonte një idiot si Lapaj, dhe ky ishte debati im me Hysenbelliun. I kërkova mos promovonte një sharlatan, dhe sigurisht ai m'u turr si idiot, deri në sharje  Ja pse 'Shqipëria Behet" hidhte paranë pa teklif dhe nuk kishin nevoje të ngrinin fonde nga populli. Të harxhosh rreth 150,000 euro që muajin e parë është shumë dhe me standardet e fushatave në Amerike. Grupi i Lapajt me shokë është kulmi i hipokrizisë. Të dalësh me moto 'Shqipëria behet" dhe të financohesh nga ata që Shqipërinë e kanë ç'bërë, është kulmi i padrejtësisë ndaj këtij populli. Dhe për sulmet e Ylli Rakipit, e kam thënë ai sulm u bë me urdhër. I vetmi qe dëmtohej nga ulja ime me Bashën ishte Ilir Meta, se Berisha e di shume mirë që unë nuk shitem. Por një bashkim i mundesh midis dy grupeve te PD-së, do nxirrte jashtë loje pikërisht Ilir Metën. Ndërkohë, ku është SPAK? Dhe kush po i bllokon arrestimet e radhës? Politika në Shqipëri duhet të pastrohet urgjentisht. Ilir Meta, por dhe Berisha e të tjerë nuk e kuptojnë që partitë politike nuk janë biznes private, dhe më shumë i përdorin si të tilla, me keq do jete fati i tyre. Sigurisht qe ata janë të lirë të hyjnë ne gara, por kur ke një rekord qe blen dhe vjedh vota siç bën Meta dhe Edi Rama, ke cenuar lirinë e atyre që duan votime të ndershme, dhe drejtësia duhet të veprojë. Sërish-ÇFARE PO PRET SPAK?”, përfundon ajo shkrimin.

Më të lexuarat