BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

"Çfarë ka për të qeshur?" Jonila Godole zbulon prapaskenat në takimin e PD: Kujtova se kishin hyrë gazetarët...

"Çfarë ka për të qeshur?" Jonila Godole zbulon

Anëtarja e Kryesisë së PD-së, Jonila Godole, e ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 ka folur në lidhje me debatet dhe situatën e krijuar mbrëmjen e djeshme gjatë mbledhjes së Kryesisë së demokratëve.

Godole zbuloi se gjatë mbledhjes u dëgjua një zhurmë dhe gjatë momentit që kishte dalë, tregoi se 3 persona i kishin thënë “çfarë ka për të qeshur”, për shkak se sipas tyre kjo ishte një situatë serioze.

Ajo shtoi se kishte kërkuar të mos vijohej me mbledhjen në këto kushte, gjë që ishte refuzuar edhe pse sipas saj jashtë ishin mbledhur persona që kishin tensionuar situatën.

“Isha në fund të sallës dhe dëgjuam zhurmë. Kujtova se kishin hyrë gazetarët dhe po ndodhte ndonjë përlpasje. Ajo që përjetova nuk ishte diçka e madhe, por njoha 3 persona që më thanë se çfarë ka për të qeshur aty sepse situata është serioze. Unë isha me një buzëqeshje kur dola për shkak se mendova se jashtë ishin gazetarët. Për mua ishte e rëndësishme të bëhej një mbledhje me dyer të mbyllura dhe u futa brenda duke kërkuar të mos vijonim me këto kushte. Jashtë ishin njerëz që kishin tensionuar situatën dhe nuk u pranua të shtyhej votimi.

Nuk u kërkua ndonjë propozim aty. Menjëherë kemi folur pas humbjes në zgjedhje për të analizuar situatën dhe kjo nuk ndodhi. Ishin platformat e ndryshme që në thelb duan të njëjtën gjë. Supozojmë se ata që janë në Kryesinë e një partie, kur ulen flasin për të mirën e partisë. Ne jemi aty për hapjen e garës edhe pse aty u fol për zgjedhje kryetari. Patjetër që do bëhet por duhet të hapet gara fillimisht”, u shpreh ajo.

Më të lexuarat