BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Politike

Felaj nuk lexoi shkresën e Bardhit/ Nuk përmbahet Berisha, shpërthen në akuza nga Foltorja e Kuvendit: S’keni cipë e turp, po tejkaloni çdo ditë limitet, po silleni si bandë

Felaj nuk lexoi shkresën e Bardhit/ Nuk përmbahet Berisha,

Ish-kryeministri Sali Berisha nga foltorja e Kuvendit ka lëshuar akuza në drejtim të maxhorancës, se po tenton që të futet në punët e brendshme të PD-së.

Ai tha se po tentohet që të vendoset për opozitën, në një kohë kur nuk lexohet një shkresë e depozituar nga Kreu i grupit.

“Në këtë seancë, deputetë të dalë nga krimi dhe droga, përpiqen që të imponojnë për opozitë atë që duan ata, të zgjedhin dhe opozitën tuaj. Nuk ka seancë më të shëmtuar dhe skenë më të shëmtuar se kjo. Nuk ka asgjë më të shpifur se kjo. Rregullat elementare i shkelmoni në akte të pastra armiqësore ndaj opozitës, por ajo përfaqëson shumicën e shqiptarëve sot. Ju jeni të aftë për çdo shkelje ligjore. Skena të tilla, inskenime të tilla s’ka ndodhur kurrë, por akte të tilla që përpiqeni që të emëroni opozitën dhe t’i merrni të drejtën udhëheqësve të opozitës se kush do t’i përfaqësojë ata në këtë parlament, s’ka ndodhur kurrë. Si nuk lexon ti shkresën e grupit parlamentar të opozitës. A keni cipë dhe turp? Mbi ç’bazë funksionon një parlament pluralist. Po tejkaloni çdo ditë çdo limit. Përfundoi koha, por jo krimi juaj. Ju shkelmoni pluralizmin. Po silleni si bandë. Ku e keni parë ju të ketë ndodhur kjo?!”, tha Berisha.

Më të lexuarat