BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Politike

Felaj pret delegacionin e OSBE: Kontribut i vlefshëm për Reformën Zgjedhore

Felaj pret delegacionin e OSBE: Kontribut i vlefshëm për Reformën

Zëvendëskryetarja e Kuvendit Ermonela Felaj, priti ditën e djeshme në një takim delegacionin e OSBE, të kryesuar nga Vesa Häkkinen, ambasador në Misionin e Përhershëm të Finlandës pranë OSBE. Ky takim u zhvillua në prag të marrjes së Presidencës të OSBE nga Finlanda. Në fillim të takimit, Felaj falenderoi delegacionin edhe në emër të Kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla, si edhe për interesin e shprehur për realizimin e këtij takimi konstruktiv për të dyja palët, si edhe për mbështetjen që Finlanda i jep Shqipërisë në rrugën e integrimit drejt BE. Zëvendëskryetarja, në fjalën e saj të hapjes vlerësoi mbështetjen që Prezenca e OSBE-së në Shqipëri i jep Kuvendit të Shqipërisë, duke vënë theksin tek Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore, për të cilin OSBE ka dhënë një kontribut të vlefshëm. Po ashtu, nënvizoi se personalisht është edhe pjesë e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, duke dhënë kështu kontributin e saj për çështje të ndryshme të adresuara në takimet përkatëse. Ambasadori Vesa Häkkinen, nga ana e tij falënderoi zëvendëskryetaren Felaj për pritjen në këtë takim, si edhe theksoi mbështetjen e mëtejshme për Kuvendin e Shqipërisë.