BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Politike

Festimet e 111-vjetorit, shpërthen politikani i njohur: Asnjë shqiptar nuk ka nevojë për ceremoniale hipokrite e teatrale në ditën e Pavarësisë

Festimet e 111-vjetorit, shpërthen politikani i njohur: Asnjë shqiptar

Në 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë nën-kryetari i Partisë së Lirisë ka komentuar festimet në këtë datë të shënuar për të gjithë bashkëkombësit.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook Vasili shtron pyetjen nëse kemi sot pavarësi, kur deti dhe toka shitet nga qeveria.

Sipas nën-kryetarit të PL asnjë shqiptar nuk ka nevojë për ceremoniale hipokrite e teatrale në ditën e Pavarësisë.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

A kemi sot pavaresi, kur deti dhe toka shitet nga qeveria!?

Eshte pikerisht sot dita e shpalljes se Pavaresise dita e duhur per ta shtruar kete pyetje perballe realitetit te hidhur te fakteve.

Nderkohe qe teresia teritoriale e Shqiperise eshte e shenjte, nje dhe e paprekshme, realiteti me hapesiren tokesore dhe detare eshte krejt ndryshe, i dhimbshem dhe i hidhur, per shkak te qeverise antishqiptare, qe nuk qeveris, por kerkon te sundoje vendin.

Hapesira tokesore e Shqiperise u jepet shteteve te tjera nga kryeministri per emigrantet e paligjshem, si te ishte oborri privat i tij duke shkelur Kushtetuten dhe çdo ligj te ketij vendi e duke bere marreveshje ektrateritorialiteti.Duke rrembyer ne menyre te paligjshme nje autoritet qe nuk e ka dhe duke shkelur institucionet kushtetuese te vendit qe kane te drejten dhe detyrimin te vendosin.

Hapesira detare e Shqiperise ne vend te trajtohet ne menyre te detyruar sipas Vendimit te Gjykates Kushtetuese te Shqiperise per kufirin detar, ne te kundert kerkohet qe çeshtja e kufirit detar te çohet ne Gjykaten Nderkombetare, ku realisht Shqiperia eshte e disavantazhuar, pra realisht e humbur per shume arsye.E pra bashke me hapesiren detare aq te cmuar te te pandashme te Shqiperise do te humben edhe vlera ekonomike shume te medha e jetike per vendin.

Sot perkujtohen figurat e ndritura te kombit tone, qe ne kushte ekstremisht te pabarabarta perballe shteteve shoviniste antishqiptare teper te fuqishme, e shpallen me guxim te pashoq e me kurajo atdhetare te pashembullt pavarsine si dhe mbrojten me gjak token shqiptare.

Eshte e pafalshme qe sot ne kushte krejt te tjera, shume here me te favorshme ne cdo pikpamje, vetem per interesa shume te errta personale dhe politike te castit kryeministri dhe qeveria nga mbrojtes te vendosur te hapesires teritoriale te vendit jane shnderruar ne shites te paskrupullt te saj.

Eshte e pafalshme qe kryeministri i Shqiperise mbeshtet e behet pjese e planeve te zeza per ndryshimin e kufijve te Kosoves sipas interesit te Serbise.

Asnje shqiptar nuk ka nevoje per ceremoniale hipokrite e teatrale ne diten e Pavaresise, por ka nevoje te shoh vendosmeri shteterore per mbrojtjen e interesave te vendit dhe ruajtjen e cdo centimetri toke shqiptare.

Eshte koha e veprimeve konkret dhe jo koha e fjaleve te bukura, qe mbulojne tradheti te medha!

 

Më të lexuarat