BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat ndërkombëtare jehonë skandalit: Është takuar disa herë me Ramën, paratë i mori nga Neza

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

Lajmi për pranimin e fajësisë nga Charles McGonigal për dy dosjet në të cilat akuzohet është transmetuar në të gjitha mediat ndërkombëtare. Ditën e djeshme në gjykatë, McGonigal pranoi pranoi fajin për dosjen e korrupsionit me zyrtarë të lartë shqiptarë.

McGonigal në gjyq ka deklaruar se ka marrë mijëra dollarë nga një ish-agjent i inteligjencës shqiptare, i cili është Agron Neza. Po ashtu McGonigal krijoi miqësi me kryeministrin shqiptar, Edi Rama dhe mori prej tij një licencë për shpim në fusha nafte. 

"Gjatë kohës që McGonigal ishte në FBI, të dy udhëtuan disa herë në Shqipëri dhe u takuan me kryeministrin e vendit. McGonigal kërkoi te kryeministri licencë për shpimin në fushat e naftës për llogari të ish-punonjësit të inteligjencës, i cili kishte interesa financiare në këtë drejtim", shkruhet në mediat ndërkombëtare.

Lajmet për McGonigal janë publikuar nga të gjitha mediat dhe agjensitë e lajmeve kryesore ndërkombëtare, si BBC, CNN, New York Post, New York Times, Washington Post, Reuters, Associated Press, The Gazette, Al Jazeera. Po gjithashtu janë publikuar dhe nga mediat dytësore në botë. Në dëshminë e publikuar nga Departamenti i Drejtësisë, McGonigal ka deklaruar se paratë që ai ka marrë nga Agron Neza lidheshin me një rrjet marrëdhëniesh që ai zhvilloi me zyrtarët shqiptarë, përfshirë kryeministrin Edi Rama.

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

 

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

 

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

Foto/ McGonigal pranon fajin për 225 mijë dollarë, mediat

Më të lexuarat