BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Politike

Frrok Çupi: Ilir Meta kuptoi se nuk ka parti, vajtja poshtë ballkonit të Sali Berishës për t’i kërkuar ndihmë, ja çfarë i pret në vitin 2025

Frrok Çupi: Ilir Meta kuptoi se nuk ka parti, vajtja poshtë

Analisti Frrok Çupi ka analizuar dje gjendjen e opozitës në Shqipëri, duke e vënë theksin tek Partia e Lirisë, që drejtohet nga Ilir Meta. Në një intervistë për mediat dje, Çupi theksoi se Ilir Meta e ka kuptuar shumë mirë se nuk ka më parti, por shtoi se ai është njeri dhelparak. Kreu i PL-së ka paralajmëruar se do të shkojë poshtë Ballkonit të Berishës, ndërsa shtoi se prezenca e tij atje duhet parë sa vijon. “Ajo që po ndodh me partinë e Metës, e ka kuptuar shumë mirë se nuk ka parti. Përfundimisht e zgjidh me vajtjen poshtë Ballkonit. Ai është dhelparak. Një parti që është kthyer në një gjë të dëmshme dhe toksike. Ai shkon poshtë ballkonit dhe tenton edhe atë grupim të paktë të Berishës, t’ua uzurpojë, shkon poshtë ballkonit për të marrë jo për të dhënë”, deklaroi ai. Më tej zoti Çupi theksoi se sipas tij, këto janë lëvizje të dëshpëruara, të cilat ngjajnë me ato lëvizjet e të burgosurve në korridoret e burgjeve. “Do të shkojë Iliri atje, që do të thotë se e kam gjetur pasardhësin, Ilirin plus të bijën.  Është një lëvizje e dëshpëruar, është një lëvizje e njëjtë si në korridoret e burgut, që çdo i burgosur shkon tek I burgosuri që njeh. Ata thjesht ndajnë fatin së bashku. Sot për sot ofrojnë zhurmën, zëra, ofrojnë ekrane, mbledhje. I keni parë si djersinin në mbledhje me kravata. Ky i thotë të tjerëve se ka elitë në mbledhjen e vet”, u shpreh ai. Ndërkohë analisti Çupi theksoi se zgjedhjet parlamentare të vitit 2025, ka shumë gjasë që të zhvillohen pa dyshen politike Berisha-Meta. “Zgjedhjet e 2025 pa Berishën dhe Metën”, tha ai. Sakaq, zoti Çupi analizon edhe këngën që Ilir Meta ka nisur të këndojë për Sali Berishën, ish-kryeministri, i cili mbahet i izoluar në shtëpi me vendim të Gjykatës së Posaçme për privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”.  “Ky Meta i thotë legjendar atij dhe ka thënë se ky që shembi muret e Serbisë quhet Sali Berisha. Në momentin që nuk ke asgjë dhe je në humnerë, edhe psikologët e mëdhenj e kanë thënë se njeriu thërret dhe ky është një mjerim i madh jo vetëm psikologjik, por edhe politik. Është një kambanë që duhet të lexohet mirë nga votuesit, se kë votojnë dhe çfarë dëgjojnë. Ata duhet të dëgjojnë realitetin dhe të vërtetën”, nënvizoi Çupi.

Më të lexuarat