BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

Gara për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko zbulon prapaskenat: Bardhi dhe Tabaku refuzuan të kandidonin përballë Këlliçit

Gara për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko zbulon prapaskenat:

Kandidati i Partisë Demokratike zyrtare për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko, komentoi dje situani brenda PD. Teksa ishte i ftuar në një studio televizive, zoti Bejko deklaroi ditën e djeshme se PD nuk mund nuk mund të jetë një parti, e cila mund të vijë në pushtet nëse në krye të saj është ish-kryeministri Sali Berisha, i cili sipas Bejkos është një nga liderët shqiptarë më të izoluar në 100 vitet e fundit. “Rithemelim real të PD nuk ka, por ka kthim në të kaluarën. Thjeshtë do futen në rresht me bari Berishën e nuk do jenë më parti pushteti. Do jenë e madhe, por e pamjaftueshme. Berisha lideri më i izoluar që ka pasur Shqipëria në 100 vitet e fundit. Madje edhe Ramiz Aliaj ishte më i lirë në kontakt me ndërkombëtarët. Duhet një figurë e re e dalë nga procesi por i pacaktuar nga Berisha”, deklaroi ai. Ndërkohë zoti Bejko tregoi se nuk e kishte menduar veten që të kandidonte për Bashkinë e Tiranës, ndërsa shpjegoi se kishte propozuar të tjera figura të opozitës, por që sipas tij nuk kishin pranuar. I pyetur se si e sheh veten në zgjedhjet e 14 majit, ai u shpreh se për Tiranën, pretendon maksimumin e votave, pse jo edhe fitoren. “Pretendoj në Tiranë të marrim maksimumin e mundshëm dhe pse jo edhe fitoren. Se kam pas menduar më parë për të menduar për Tiranë. Unë as në ëndërr nuk e kisha ndonjëherë për të kandiduar për Tiranën për kryetar bashkie. I vendosur në minutën e fundit sepse nuk kishte një tjetër që ta merrte, nuk qëndron. Unë propozova Jorida Tabakun dhe nuk e pranoi, propozova Gazmend Bardhin, edhe ai nuk e pranoi, po ashtu edhe Jonila Godolen e cila pranoi dhe qëndruam në kandidim sepse mu desh kohë të mendohesha. Mua më propozuan anëtarë të Kryesisë dhe ka pasur propozime edhe nga dy tre të tjerë që më kanë thënë se mund ta mbaj peshën e kësaj fushate. Unë propozova këto figura sepse thashë në gjendjen e vështirë që është PD sot, mendova që marrja përsipër e kësaj përgjegjësie nga një nga figurat e forta të kësaj force, do të rriste entuziazmin. Sot PD ndodhet si në një luftë civile që na shpartalloi, sepse na lodhi edhe mendërisht në fund të fundit. Ata nuk pranuan dhe nuk e di arsyen”, nënvizoi Bejko.

Më të lexuarat