BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

“Gaz Bardhi pazare me Ramën”/ Plas debati në studio, Daci përplaset me Abilekajn

“Gaz Bardhi pazare me Ramën”/ Plas debati në studio, Daci

Analisti Enton Abilekaj dhe juristi Jordan Daci janë përfshirë në debate në emisionin “Now me Erla Mëhillin”, lidhur me funksionin e opozitës.

Daci tha se grupe të ndryshme brenda opozitës, përfshi edhe atë të Gazment Bardhit, kanë bërë pazare me kryeministrin Edi Rama, për disa funksione kyçe në qeveri.

Por nga ana tjetër, Abilekaj tha se atij nuk i rezulton të ketë ndodhur diçka e tillë me grupin e Gazment Bardhit.

Daci: Ka plot figura që po përpiqen të bëjnë një luftë personale, por nuk sjellin gjë në shumatoren e opozitës. Ajo që ne presim është që ata të mbrojnë interesin publik dhe jo interesin e vetë. Në thelb ata po zihen për asgjë, po tentojnë të ndajnë një pushtet, që materializohen në poste formale brenda Kuvendit.

Abilekaj: Opozita në Kuvend i ka funskionet më të larta. S’ka funksione të tjera opozita.

Daci: Nuk mund të jesh një me Ramën ti, të bësh akuzë për një çështje e pastaj të dalësh bllof se stë beson më njeri.

Abilekaj: Më thuaj po ke gjë me Gazment Bardhin, se mua nuk më rezulton një gjë e tillë.

Daci: Ti i di për vete, pse bën sikur si di. Mua më rezulton që në 2-3 raste grupi i Bardhit ka bërë tentativa. Ka plot raste që ky grup dhe grupe të tjera kanë bërë dille me Ramën për emërime në poste kyç në sistemin e qeverisjes

Abilekaj: Mos thua për Avokatin e Popullit?

Daci: Jo mo kjo është më banalja.

Më të lexuarat