BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi

Analisti Robert Papa deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk mund ta shpallin “non grata” kryeministrin Edi Rama, për shkak se ky i fundit është në detyrë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Papa u shpreh se skandali me zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal është pasqyruar gjerësisht në mediat amerikane, teksa është përmendur edhe kryeministri Rama.

“Ç’mund të bëjnë këta? “Non grata”, teknikisht nuk e bëjnë dot se është në detyrë. Por politikisht, është një goditje e madhe, jo vetëm për Ramën, por për të gjithë ne. Përmendet kudo, në çdo shkrim. Të gjitha e kanë përmendur me emër.

Natyrisht, politikisht është goditje e madhe. Ai mund të ketë dhënë edhe dëshmi, ne nuk e dimë, kanë qenë dy vite hetime”, theksoi ai.

 

Më të lexuarat