BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

Gazetarja tregon pasuritë marramendëse të drejtorëve të Bashkisë së Tiranës të arrestuar nga SPAK

Gazetarja tregon pasuritë marramendëse të drejtorëve të

Gazetarja Ola Xama zbuloi në një studio televizive pasuritë e tre ish-drejtorëve të Bashkisë së Tiranës, Mariglen Qato, Taulant Tusha dhe Redi Molla, të arrestuar nga SPAK pak javë më parë. Xama tha se Tusha del më i pasuri ndër ish-drejtuesit e bashkisë së Tiranës, me shumë prona dhe asete në emër të familjarëve të tij. “Marligen Qato del se nuk zotëron asete dhe pasuri është bashkëpronar i dyshuar i kompanisë “5D” dhe ndërtues i tre pallateve me këtë kompani në Tiranë. Taulant Tusha për asetet që kanë familjarët e tij del më i pasuri. Është pronar i dy apartamenteve dhe një makine prej 30 mijë eurosh. Motra e tij ka përfituar me kompaninë “Advancë” ka marrë nga “Tirana Parking” ka marrë 670 mijë euro dhe më pas ka marrë dy tendera nga bashkia e Lezhës dy tendera me vlerë 360 mijë euro. Ortakja dhe motrës së tij dhe vëllai i tij janë ortakë në “Rapos” në Potam Himarë. Është investim i pronarit dhe janë bërë bashkëpronarë pasi kanë bërë një marrëveshje rikonstruksioni gjatë fillimvitit 2023. Vëllai i Tushës ka blerë mbi 5000 metra katrorë në Himarë për 17 euro metri katror, me çmim qesharak. Është pronar për 18 mijë metra katror tokë në Kashar, e blerë për 6 euro metri katror. Po ashtu ka disa apartamente në Gjirin e Lalzit dhe Golem. Ka në pronësi edhe kompaninë “Glass Construksion”. Redi Molla është bashkëpronar i dyshuar i kompanisë “5D” me xhiro 20 milionë euro. Është bashkëpronar me 24 për qind të aksioneve te hoteli “Mediterrian Investment” me vlerë investimi 15 milionë euro. Është bashkëpronar me Elvin Tivarin, ish-drejtorin e shitjeve në UKT, bashkëpronar në restorantin “Di Gaia”. Ai është edhe pronar trualli në Tiranë”, deklaroi Xama.