BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Politike

Gështenja kërkon kohë për zgjedhjen e kryetarit të ri: PD ka nevojë për frymë të re, në 30 ditë s’ka garë reale, por false

Gështenja kërkon kohë për zgjedhjen e kryetarit të ri:

Deputeti i PD, Lefter Gështenja duke komentuar situatën e krijuar brenda PD-së pas 14 majit, ku tha se procesi për liderin e ri nuk duhet të jetë i shpejtë, por duhet të krijohet hapësira për garë reale dhe të drejtë. Në një intervistë televizive ditën e djeshme, ai theksoi se kryetari i ri duhet të jetë një model konkurrues përballë mazhorancës. Sakaq shtoi se PD ka nevojë për njerëz dhe frymë të re për ta ardhur në pushtet dhe nuk duhet të ketë më përçarje.“Dje janë organizuar dy mbledhje, në grupin parlamentar u fol për organizimin e PD dhe u dakortësuam se duhet një ndërgjegjësim i strukturave dhe kërkohet gjithë përfshirje. Le të ketë hapje reale të partisë, por ende nuk ka afate. Duhet të zgjidhen qelizat më të thjeshta për të arritur te kryetari, nëse do kishte mundësi dhe mbështetja e partive të tjera. Kërkojmë bashkimin e demokratëve dhe organizmin e zgjedhjeve reale, ne kemi pasur probleme. Secili nga ne duhet të kontribuojë që të ketë garë reale”, tha ai. Më tej Gështenja theksoi se më PD minimumi të ketë garë, procesi të nisë pasi të gjithë të jenë në terren duke punuar me demokratët. “Nga kolegji i kryetarëve kërkohet proces më i shpejtë por mos ta bëjmë serish, në garë mund të jetë një njeri me kontribute. Kërkohet afat më i gjatë, jo në 30 ditë pasi nuk është garë reale por false. Në PD minimum të ketë garë, procesi të nisë pasi ne të jemi të gjithë në terren bashkë duke sqaruar dhe punuar me demokratët. Rezultati ishte ndër më të dobëtit për 30 vite. Është e pakuptueshme që për 2 vit nuk kemi qenë pranë demokratëve dhe sot themi që na iku koha. Duhet të kemi një PD model, ka nevojë për njerëz dhe frymë të re ndryshe kurrë nuk vijmë në pushtet dhe do jemi të përçarë”, tha ai. Deputeti shtoi se nga këto procese të nxituara lihet hapësirë për manipulime, gjë që sipas tij do të sjellë më pas thërrmimin e PD-së.“Thjesht PD thërrmohet dhe do dalë më e dobët nga ky proces. Ta shohim me qetësi këtë garë, të ketë transparencë dhe garë. PD ka nevojë për një njeri që do më shumë demokratët dhe jo karrigen, të marrë fund ky lloj modeli. PD nuk është pronë e një njeriu. PD ka emra të respektuar që mund ta drejtojnë, që të jenë përbashkues dhe që mund të bëjnë opozitë çdo ditë. Këta njerëzi duhet të kontribuojnë”, tha ai.

Më të lexuarat