BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

GJKKO la në burg ish-drejtorin e ARRSH/ “Evis Berberi nuk ka përfituar asnjë tender padrejtësisht”, reagon avokati: Nuk është më pronar i kompanisë, po abuzohet me…

GJKKO la në burg ish-drejtorin e ARRSH/ “Evis Berberi nuk ka

Avokati i Evis Berberit, Gentian Rumano ka zbuluar për mediat ditën e sotme se klienti i tij do të mbetet në burg.


GJKKO ka vendosur të lërë në burg ish-drejtorin e ARRSH-së, Evis Berberin dhe dy biznesmenët, Valter Begaj dhe Ervis Lami.

Ata janë akuzuar për korrupsion dhe pastrim parash, ndërsa pas përfundimit të seancës, për mediat është ndalur të flasë avokati i Berberit, i cili u shpreh se Berberi nuk ka përfituar në mënyrë të padrejtë asnjë tender.

Fjala e avokatit Gentian Romano:

Në qëndrimin tonë e kishim kundër akuzave që janë dhënë nga prokuroria. Akuzat e prokurorisë e them me bindje janë akuza të cilat vetëm kërkojnë që të shtrëngojnë gjykatën në dhënien e masës “arrest me burg”.

Si është e vërteta me tenderat?

Nuk është përfituar në mënyrë të padrejtë asnjë tender nga ana e Evis Berberi.

A është berberi zotërues i kompanisë “DAAM shpk” ku janë dhene tendera nga ARRSH ?

Zotërues të kompanisë janë të tjerë. Berberi e ka shitur kompaninë në persona të tjerë. Nuk është më pronar.

Si ka mundësi që ka vazhduar të marrë para ?

Këtë informacion e keni të gabuar. Nuk e keni lexuar dosjen, ajo që pretendoni është e gabuar dhe ju ftoj mos ta vazhdoni.

Këto vlera janë të pavërteta dhe të pa analizuar nga anë e strukturës së posaçme. Abuzohet në mënyrë të papërshtatshme me vlerat ekonomike. Këto gjëra do të sqarohen në vijim.

Nuk ka vlera ekonomike të përfituara nga Berberi në favor të tij nga shoqëritë që pretendohet. Një proces, juridik, civil dhe tregtar e kthyen në cështje penale.