BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Gjysma e qeverisë së tij në burg, Rama: Nuk është e gëzueshme të shohësh njerëz me të cilët ke bashkëpunuar para drejtësisë, por kjo është merita jonë

Gjysma e qeverisë së tij në burg, Rama: Nuk është e

Kryeministri Edi Rama u shpreh dje nga Shkodra se për shqiptarët duhet të ketë një drejtësi që nuk të pyet kush je dhe nëse je me pushtet apo jo. Duke folur pwr arrestimet e SPAK, Rama tha se kushdo që është pjesë e kësaj partie ose e voton këtë parti, duhet të jetë krenar sepse nuk ka ndodhur kurrë që njerëz të veshur me pushtet, të shkojnë para drejtësisë. “Për shqiptarët të ketë një drejtësi që nuk të pyet si quhesh, a je apo jo me pushtet, por ka kapacitet të prekë çdokënd nëse duhet të japë llogari para drejtësisë. Kjo është diçka themelore për historinë e këtij vendi. Këtë mund ta bëjmë vetëm ne sepse kjo është një ndër ato gjërat që përveç PS, askush nuk i imagjinon dot. Kushdo që është pjesë e kësaj partie ose e voton këtë parti, duhet të jetë krenar sepse nuk ka ndodhur kurrë që njerëz të veshur me pushtet, të shkojnë para drejtësisë. Asnjëherë pushteti nuk ka pasur vullnetin që t’i heqë duart nga kontrolli i drejtësisë dhe këtë nuk e bën asnjë forcë e jashtme. Amerika ishte këtu që në vitin 1991. Ky është një ndryshim që ndodh vetëm nëse një forcë brenda vendit ka fuqinë dhe vullnetin që ta bëjë të ndodhë. E votuan reformën në drejtësi duke kërcyer si prifti dhe hoxha nga belaja. Ky është rezultat i angazhimit që kemi marrë ne para njerëzve. Është rezultat i ekzistencës së PS-së në krye të punëve të këtij vendi. Nuk është e gëzueshme fare kur ti je i detyruar të shohësh gjëra që nuk do të doje t’i shikoje, njerëz me të cilët ke bashkëpunuar që duhet të përgjigjen para drejtësisë, por kjo është ajo që sjell tërheqja e duarve nga kontrolli i drejtësisë. Kjo është themelore për fëmijët tanë. Një Shqipëri pa këtë nuk është një Shqipëri për fëmijët tanë. Ne do të bëjmë të gjitha gjërat që duhet të bëjmë sepse kemi eksperiencën dhe vullnetin dhe mbi të gjitha sepse ne kemi një emër shumë të madh për të lartësuar që është emri i PS-së”, tha Rama.

Më të lexuarat