BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

“Halli po e shtyn ta shpallë luftën me një fishek”, Spartak Ngjela bën deklaratën e fortë dhe zbulon pse po kërcënon Ilir Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë gjatë muajve shtator-tetor

“Halli po e shtyn ta shpallë luftën me një fishek”,

Avokat Spartak Ngjela, me anë të një  postimi në ‘Facebook’ ka komentuar situatën në Partinë e Lirisë. Sipas tij, kjo parti që e do shumë lirinë, po për veten ama, e jo për të tjerët.

Ngjela ka paralajmëruar furtunë në muajt shtator dhe tetor të këtij viti për çiftin Meta.

“Opozita e Ilir Metës është lojë me bukuri qesharake në funksion të lirisë:

Partia e Ilir Metës quhet "Partia e Lirisë".

Kjo parti që e do shumë lirinë, po për veten ama, e jo për të tjerët, në funksion të liderit drejtues të partisë, ajo mban brenda saj një specifikë prone, e cila ecën kështu:

Nga burri Ilir Meta te bashkëshortja e tij Monika, dhe, nga kjo, sërish te burri i saj. Ky është "çelësi krijues" i Partisë së Lirisë në lidhje me kryetarin e saj.

Dhe, me këtë skemë specifike, a thua të fitojë gjë në zgjedhjet e afërta kjo parti?

Kështu siç po shfaqet sheshit, një lojë prone kuptohet të jetë lidershipi kësaj partie, por, po shqiptarët, pa logjikë janë që mund të votojnë këtë parti?

Jo, kjo parti nuk do të votohet. Por, dihet tani se ajo blen votuesit

Po paratë, nga pronat e tyre i ka martë si fitim çifti Meta?

Nuk dihet se nga i ka gjetur ose ku i ka marrë paratë çifti Meta, por, në bazë të ligjit antikorrupsion, Partia e Lirisë, gjatë muajve shtator-tetor të këtij viti nuk duhet të ketë para më, sepse çifti Meta do konfiskohet tërësisht nga ligji antikorrupsion.

Prandaj po sokëllin me kërcënime Ilir Meta?

Po, prandaj.

Por, a ka forcë ky?

Nuk ka forcë Ilir Meta, por halli po e shtyn ta shpallë luftën me një fishek.

Po pse, fitohet lufta me një fishek.

Ekspertët e psikiatrisë na kanë thënë se individët që janë pacientë në spitalin psikiatrik të Elbasanit, thonë se: po, lufta mund të fitohet edhe me një fishek.

Po si shpjegohet kjo?

Psikiatri na tha duke qeshur se është fjala që edhe një fishek të del per t'ia hequr vetes.

Po Meta, mund të arratiset si Gruevski i Maqedonisë së Veriut?

Nuk e di; por që Meta dhe Gruevski kanë qenë miq e shokë me njeri-tjetrin, këtë e di gjithkush.

Po Beogradi dhe Moska, do të vijojnë t'i përkrahin këta të korruptuarit e mëdhenj të Shqipërisë?

Do të vijojnë mo, do të vijojnë, por luftën antikorrupsion në Shqipëri po e drejton Uashingtoni. Pse, Uashingtonin do të mundin këta në një shoqëri ecila është 97 përqind pro-amerikane?

E pra...

E kuptoni tani se çfarë luan këtu?

Po, tani kuptohet përse Meta e ka shpallur luftën me një fishek.”