BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Politike

Ilir Boçka refuzoi notë-protestën, Vuçiç nuk e njeh si ambasador shqiptar: Për 6 muaj nuk do kemi kontakte diplomatike

Ilir Boçka refuzoi notë-protestën, Vuçiç nuk e
Pas refuzimit që kryediplomati shqiptar i bëri notë protestës ndaj vendit tonë në lidhje me incidentin e ndodhur ndaj autobusit të futbollsitëve serbë, Vuçiç ka marrë një vendim. Ai ka bërë me dije për mediat serbe se për 6 muajt e ardhshëm, ambasadori nuk do të ketë asnjë kontakt diplomatik jo vetëm me të, por me asnjë zyrtarë tjetër serb.
 
“Në gjashtë muajt e ardhshëm, me ambasadorin e Shqipërisë, Ilir Boçka nuk do të ketë më kontakte diplomatike, për shkak se ai refuzoi të pranojë notën e protestës. Një sjellë jo diplomatike të cilën nuk mund ta kuptoj”, është shprehur kryeministri serb në një konferencë për mediat.
 
Serbia ka pasur në dorë dy alternative, tha Vuçiç, ose ta shpallë person non grata ose ta bllokojë për 6 muajt e ardhshëm.
 
Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë e quajti incident diplomatik goditjen me gurë të autobusit të ekipit serb ndërsa vinin nga Rinasi në drejtim të Tiranës ku do akomodoheshin në hotel. Ministria thirri ambasadorin shqiptar në Beograd për t’i dhënë notën e protestës, por kryedplomati shqiptar nuk shkoi…veprim i cili duket se nuk është mirëpritur nga kryeministri Vuçiç.
 

Më të lexuarat