BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Politike

"Imoraliteti politik i Gaz Bardhit", Gjikondi lexon statuset në Facebook, ku ai godet Berishën: Atyre që sot ish-kryeministri u duket si shpëtimtar, ai...

"Imoraliteti politik i Gaz Bardhit", Gjikondi lexon statuset në

Lidhur me zhvillimet më të fundit, për një lëvizje drejt bashkimit të PD-së, juristja Brisida Gjikondi, në një  emision televiziv, u shpreh se kemi të bëjmë thjeshtë me një "imoralitet politik të Gaz Bardhit" dhe për këtë, sipas saj, mjafton të lexohen statuset e Bardhit ku ai godet Berishën ku i thotë se ka vrarë 26 veta në Gërdec për biznesin e familjes.

“Bardhi ka shkruar: atyre që sot Berisha u duket si shpëtimtar, kjo ka lidhje vetëm me hallin e vrasjes së 26 qytetarëve për korrupsionin e familjarëve të tij. Janë postimet e tij. Duke menduar se po afrohet te Berisha, meqë ka ngelur bosh, mendon se do të përfitojë. Por Berisha prap do të shkojë te Meta. Bardhi nuk ka marr atë që ka dashur në SHBA, ndaj shkoj te ballkoni. Kemi Salianjin me hu në dorë, kur Berisha sulmonte PD-në. Imoralitet dhe interesa personale, nuk ka asgjë tjetër. Janë kaos dhe anarki të plotë. Tani e kemi poshtë ballkonit Bardhin. Krahu i Berishës nuk është PD, por është bajraku i Berishës. Kaq është. Ka shkuar në gjunjë te Berisha. Shkon si një servil. Të gjithë aty janë si mercenar të Berishës. Ka shkuar në shërbim të Berishës. Nuk do shumë mend të kuptohet kjo. Bardhi hëngri atë që volli. Mirë ti bëjë.”, tha Gjikondi.

 

Më të lexuarat