BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Ish-deputeti krijoi bindjen për atentatorët, gazetarja zbardh detajet: Ja kush pagoi për “kokën” e Durim Bamit

Ish-deputeti krijoi bindjen për atentatorët, gazetarja zbardh

Gazetarja Aida Topalli teksa komentoi në një program televiziv zbuloi lëvizjet e ish-deputetit të PS-së Arben Ndoka që çuan në organzimin e dështuar të atentateve ndaj Durim Bamit dhe Aleks Ndrekës.

'Në zgjedhjet e 2017 ka patur përplasje të ashpër mes vëllait të Ndokës dhe përfaqësuesve të LSI. Vëllai ka hedhur dyshimet se vrasja mund të ketë motive politike. Si persona të kontraktuar për të kryer vrajsen, Ndoka krijoi bindjen se ishin Durim Bami dhe Aleks Ndreka. Organizoi atentatet por dështuan. Tentoi të kontraktonte vrasje me pagesë nga Shijaku dhe shfrytëzoi njohjen në zonën e Niklës duke kontaktuar Gentian Bejtja. Para disa kohësh u tha se Bejtja, strehohej në Lezhë.

Pamë dhe grupin e Vis Martinaj që synonte vrasjen e kundërshtarëve të tij duke nisur me Fatmir Hyseni që akuzohet për vrasjen e Malkos, por edhe për organizimin e vrasjes së Leonard Dukës, dhe vëllait të tij. Përshtypje më bënë komunikimet mes Dukës dhe Martinaj. Kishte tendecë për ulje gjakrash. Ekzistojnë zëra se shumë grupe janë bërë bashkë për zhdukjen e Martinajt. Në dosjen Metamorfoza në një nga përgjimet, hidhet hipoteza që Fatmir Hyseni të hap namin se jepet 10 milion euro për vrasjen e Martinajt, që të bëheshin bashkë grupet kriminale', tha Topalli.Më të lexuarat