BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

“Ish-kryeministri e di ku ndodhet Ervis Martinaj pasi e përdorte për vete”, Frrok Çupi parashikon fatin e “Non Gradës”: Ka kohë që po rrethohet, u burgos dhëndri, do arrestohet i biri për Gërdecin dhe Berisha për…

“Ish-kryeministri e di ku ndodhet Ervis Martinaj pasi e përdorte

Analisti Frrok Çupi në një studio televizive u shpreh se ish-kryeministri Berisha sundimin në politikë e ka ndërtuar në mënyrë vertikale e ndërsa pasurimin e ka vendosur në plan të sheshtë duke i shpërndarë të mirat materiale tek persona të tjerë.

Ai theksoi se njëri prej personave është Ervis Martinaj, i cili sipas tij është përdorur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Frrok Çupi theksoi se Berisha ka informacion në lidhje me vendndodhjen e Ervis Matinajt, një personazh shumë i njohur në botën e krimit, i cili është shpallur i zhdukur dhe kërkohet nga drejtësia shqiptare.

“Sali Berisha e ka ndërtuar politikën tij, e ka ndërtuar në mënyrë që politikisht ka sunduar vertikalisht, ndërsa në aspektin ekonomik ka sunduar në nivel horizontal. Të gjithë financat e tij, të cilat nuk janë të vogla, realisht janë të mëdha, e gjithë ajo është deleguar tek të tjerët që ta kontrollojë gjatë gjithë jetës. Ervis Martinaj, është njëri prej tyre. Është një njeri inteligjent. Kam informacione, kam të dhëna, se ish-kryeministri e di se ku ndodhet Ervis Martinaj. Berisha ka kohë që po rrethohet, në kuptimi që nga periferia. Ju e patë se u burgos dhëndri i tij, që është një pikë periferike e familjes dhe sigurisht që gjërat po vijnë drejt Gërdecit ku është i biri dhe drejt 21 janarit ku është ai vetë.”, tha ai

Ai komentoi edhe vendimin e Gjykatës së Apelit, e cila liroi nga burgu Jamarbër Malletzin, dhëndrin e ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me dosjen hetimore për privatizimin e ish- kompleksit sportiv “Partizani”. Sipas Çupit, gjyqtarja Ilirjana Olldashi me këtë vendim është rreshtuar hapur në anën e padrejtë dhe kjo është shumë e rëndë.

“Gjyqtarët kanë hyrë në një rrugë për të mbrojtur të padrejtën. Drejtësia në vendin tonë prej 30 vjetësh ka pasur një gropë të llahtarshme. Po bëhen 7 vjet, që Shqipëria bashkë me SHBA, po kërkojnë gjyqtarë dhe prokurorë për të gjetur dhe kjo gjyqtarja është brenda asaj radhës dhe ja çfarë po del tani. Kjo gjyqtare [Ilirjana Olldashi] është një vajzë, që ka marrë hapur anën e padrejtë. Këtu kemi të bëjmë me vrasjen e të drejtës dhe vrasjen e shpresës së njerëzve, të cilët po besojnë te drejtësia e re”, shtoi ai.

Më të lexuarat