BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Politike

Ish-kryetari i Bashkisë së Shëngjinit shpall kandidaturën për Primaret në Lezhë: Do t’u kthej bashkinë qytetarëve, Rama na ka lënë në harresë

Ish-kryetari i Bashkisë së Shëngjinit shpall kandidaturën

Ish-kryetari i Bashkisë së Shëngjinit, Salvador Kaçaj ka shpallur dje kandidaturën për primare për Bashkinë Lezhë. Në fjalën e tij nga selia blu, Kaçaj theksoi se ka ardhur koha që Bashkinë Lezhë t’ia kthejnë interesave të qytetarëve, duke e cilësuar atë si të grabitur nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku aktual Pjerin Ndreu.“Duke vlerësuar dhe njohur shumë mirë komunitetin, anëtarët e Partisë Demokratike, simpatizantët e kësaj forcë politike dhe vullnetin për ndryshim në qytetin tim të Lezhës, mendoj se ka kaluar koha për t'ia kthyer drejtimin e Bashkisë sonë, të grabitur nga Rilindasit, Edi Rama dhe Pjerin Ndreu, PD dhe demokratëve, aq të shumtë në numër e të fortë në zemër”, deklaroi ai. Ndërkohë nisur nga eksperienca që ka pasur për katër vite në drejtimin e Shëngjin, Kaçajthotë se kjo qeveri e ka lënë Lezhën në harresë, me një bashki të kapur politikisht. Ai u shpreh se Rama përmend vetëm për interesa politike portin e Durrësit, të Vlorës e Sarandës duke lënë pas portin e Shëngjinit.Ai u ndal edhe në emigrimin e shqiptarëve, duke thënë se ky fenomen vjen për shkak të keqqeverisjes së Edi Ramës, duke thënë se PD e ka për detyrë që ta ndalojë këtë fenomen.“Qeveria e majtë, edhe pse ka gllabëruar te gjitha pushtetet, nuk ka folur asnjëherë për portin e Shëngjinit. Në ligjëratat dhe programet e saj kane dominuar porti i Durrësit, Vlorës dhe Sarandës, natyrisht për përfitime te caktuara politike dhe ekonomike. Rama kurrë nuk e përmendi portin e Shëngjinit, duke e lënë atë ne degradim e kështu duke lënë Lezhën në mjerim”, nënvizoi Kaçaj.

Më të lexuarat