BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda ngre alarmin: Vettingu po kthehet në një objekt shantazhues për gjyqtarët dhe prokurorët

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda ngre alarmin: Vettingu po kthehet

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda dhe avokati, Eugen Beçi, deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit”, se vettingu ka kaluar në një problem ku mazhoranca mund të shantazhojë çdo gjyqtar dhe prokuror të cilin e ka kaluar dhe ia ka lënë pa shpjeguar të gjitha problemet që ka patur. 

“Vettingu po të dojë ka gjetur edhe se sa benzinë ke harxhuar ti për të vajtur në Suedi. Kur nuk do, nuk gjen edhe këto probleme. Argumenti është i tillë. Sot është Irena Gjoka, nesër sa Irena Gjoka do të shantazhohen?

Me vetëdije, atë shejtanin në djep që donte, mazhorancës ia dha në dorë opozita dhe shejtanin po e tund Edi Rama.

Vettingu ka kaluar në një problem shantazhues, në një problem ku mazhoranca mund të shantazhojë çdo gjyqtar dhe prokuror të cilin e ka kaluar dhe ia ka lënë pa shpjeguar të gjitha problemet që ka patur. Prandaj unë ngul këmbë që opozita ia dha me dorën e saj shejtanin dhe reforma në drejtësi dështoi totalisht. Vettingu sot që po flasim po kthehet në një objekt shantazhues për gjyqtarët dhe prokurorët në sistem”-tha Beçi. 

Më të lexuarat