BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Politike

“Ka 30 vite këtu dhe nuk është marrë njeri me të”, gazetari Artan Hoxha lëshon deklaratën e fortë: Fredi Beleri po shtyn gjyqin sepse kërkon të…

“Ka 30 vite këtu dhe nuk është marrë njeri me

Fredi Beleri, i dënuar nga gjykata e shkallës së parë për blerje votash, ka apeluar vendimin dhe tashmë pret zhvillimin e sencave në Apel, por ditën e sotme Beleri dhe avokatët e tij nuk u paraqitën në seancë. 

Artan Hoxha, i ftuar në një program televiziv, tha se kjo është një strategji e Belerit për të shtyrë gjyqin, që të mos ketë vendim të formës së prerë dhe ai të shkojë në zgjedhjet e qeshorit për eurodeputet si "martir". 

"Shyqyr që ia arrita ditës që Beleri të kërkojë shtyrjen e gjyqit. Kanë dy vite që thonë po na vonojnë. Beleri nuk sjell avokat, nuk paraqiten. Apelimin e ka bërë Beleri dhe nuk paraqitet në gjyq. Pse nuk shkon?

Edhe pse gjykata e caktoi shpejt datën tjetër, nuk besoj se do të shprehet me vendim. Nëse do të kishim vendim të formës së prerë, atëherë pastaj do të shkonte në zgjedhjet europiane, si person i dënuar me vendim të formës së prerë.

Pra Beleri po kërkon të shkojë në zgjedhje si martir. Mitsotaqisit i duhen votat dhe Beleri i bën disa vota. Fredi Beleri ka 30 vite këtu dhe nuk është marrë njeri me të.  Për votat e ekstremit të djathtë e do Belerin ai, pse për çfarë e do?

Kjo histori u bë e përditshme dhe i ra pesha në Shqipëri, por në Greqi janë në kulmin e fushatës, do të shohësh se cfarë kanë nxjerrë mediat greke", tha Hoxha.  

 

Më të lexuarat