BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

“Ka bërë zullume të mëdha në këtë vend”/ Berisha nuk iu përgjigj sërish SPAK-ut, Klosi bën paralajmërimin e fortë: Kjo dosje nuk është asgjë

“Ka bërë zullume të mëdha në këtë

Ish-shefi i Shërbimit Informativ Kombëtar të Shqipërisë (SHIK), Fatos Klosi, i ftuar në një program televiziv foli për veprimet e Sali Berishës, i cili për herë të tretë nuk shkoi në gjykatë për t’u njohur me masën e sigurisë për dosjen “Partizani”.

Ai theksoi se kjo nuk është një gjë e re, pasi Berisha i është shmangur gjithmonë drejtësisë dhe institucioneve shqiptare.

Sipas Klosit, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë zullume të mëdha në Shqipëri, duke theksuar se dosja aktuale për të cilën akuzohet, nuk është asgjë, në krahasim me veprimet e tij përgjatë viteve të shkuara.

“E ka shkelur gjithë jetën ai dhe nuk është gjë e re që t’i shkel këto rregulla. Gjithmonë i është shmangur. Ai do të hiqet mbi prokurorinë dhe mbi të gjitha pushtetet në këtë vend. Pas kësaj mund të jetë arrest shtëpie dhe nuk mund të dalë dot. Sillet kështu për aq kohë se ka bindje se nuk i bën njeri gjë. Tani nuk është ajo kohë që s’i bën njeri gjë. Berisha ka bërë shumë zullume të mëdha në këtë vend, kjo dosje nuk është asgjë.”, tha ai.

Gjithsesi, Klosi thotë se Berisha do të trembet me siguri pasi Prokuroria do të tregohet e fortë në hetimin dhe veprimtarinë e saj.

“Do trembet dhe tani nëse prokuroria speciale do të tregohet e fortë dhe unë shpresoj që do të tregohet e fortë, sepse gjërat kanë ndryshuar shumë”, tha ai.

Ai komentoi edhe vrasjet e 21 janarit, ndërsa tha se urdhëruesi i këtij krimi është ish-kryeministri Sali Berisha pasi asnjeri tjetër nuk mund ta bënte dot pa urdhër nga lart.

“Është urdhëruese, asnjëri tjetër nuk e bënte. Nuk e bënte askush, ata njerëz që qëlluan e dinë shumë mirë rregulloren, që nëse gjuan mbi turmën është gafë e rëndë dhe dënohesh rëndë. Berisha këtë plan kishte. Protesta po mbaronte, në kohën që janë bërë qitjet. Garda qëlloi me urdhër të Berishës. Berisha e ka planifikuar atë vrasje, e ka urdhëruar atë vrasje”, tha ai.

 

Më të lexuarat