BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

"Ka cënuar sigurinë kombëtare", PD lëshon deklaratën e fortë për ish-gjyqtarin Agron Zhukri: Një kamikaz i plepave, një njeri i korruptuar që u mundua të rrëmbej opozitën

"Ka cënuar sigurinë kombëtare", PD lëshon

I ftuar në një studio televizive, Azgan Haklaj, anëtar i Kryesisë së PD-së, ka komentuar shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Agron Zhukri pasi “ngeci” në filtrin e pastërtisë së vetingut, për shkak se nuk arrinte të justifikonte pasurinë.

Haklaj tha se Zhukri përbënte rrezik për sigurinë kombëtare pasi nën petkun e magjistratit tentoi të marrë peng PD-në, duke i dhënë vulën dhe logon e saj Rithemelimit.

“Ata përdorën një kamikaz të plepave, zotin Agron Zhukri për t’i dhënë logon dhe vulën e Partisë Demokratike zotit Sali Berisha. Gjithçka po qartësohet dhe kristalizohet, Tashmë moralisht vendimi ka rënë sepse është një njeri që nuk i justifikon pasurinë dhe do të thotë një njeri i korruptuar dhe SHBA-të këtë shqetësimin kanë, korrupsionin, Korrupsioni është rrezik i sigurisë kombëtare. Pra një njeri i korruptuar si Zhukri ka cënuar sigurinë kombëtare sepse me vendimin e tij janë përpjekur për të rrëmbyer opozitën shqiptare, Partinë Demokratike”,-tha Haklaj.

Më të lexuarat