BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“Kemi filluar në orët e para të ditës, të njihemi me provat”/ Çfarë vendosi KAS për Shkodrën, Elbasanin dhe Tiranën

“Kemi filluar në orët e para të ditës, të

Seanca e nisur mesditën e sotme në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve, për ripërsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Shkodrës, do të vazhdojë nesër, pasi përfaqësuesit e LSI dhe PD kanë kërkuar pushim dhe kohë për njohjen me provat.

“Duke parë që është një proces dinamik dhe sot e kemi filluar në orët e para të ditës, do donim të jepnim rëndësinë e nevojshme dhe të njihemi me provat”, tha përfaqësuesi i LSI në KAS, duke mbëhstetur dhe kërkesën që Marash Logu i PD i bëri më herët anëtarëve.

Kjo kërkesë u pranua nga KAS dhe seanca për Shkodrën do të mbahet nesër, bashkë me atë për Tiranën dhe Elbasanin. “KAS vendosi që ta kalojmë për nesër këtë çështje, që dhe ju të njiheni me provat. Nesër në orën 10.00 të fillojmë me Qarkun e Tiranës, dhe më pas të vazhdojmë me qarqet e tjera”, tha relatori Ervin Lako.

Më të lexuarat