BREAKING NEWS

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet hetimore për Arben Ahmetajn dhe i çojnë fletë-thirrje oligarkut që akuzohet për pastrim parash

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit nuk i shpëton dot nga prangat dhe arsyeja e fortë që zyrtari i lartë i DASH Richard Nephew shmangu takimet në Tiranë me qeverinë ‘Rama’ dhe përfaqësuesit ...

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin Argitës dhe përgatitet ta kurorëzojë të bijën në fron me protestën e 12 korrikut, Gaz Bardhi përfundon si “limon i shtrydhur”

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet e tij me Klodian Zoton, ish-drejtori i Ujësjellësit të Korçës e nxjerr zbuluar para prokurorëve specialë

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet
x
BREAKING NEWS

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si oligarku në bashkëpunim me Janis Karathanos rropën mbi 200 mln euro koncesione, për të kamufluar vjedhjet kanë punësuar te kompanitë “fituese” të afërmit e tyre, rroga deri në 30 mln lekë në mua...

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si
x
BREAKING NEWS

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të perit”, do ketë përplasje për Nenin 71 të Kushtetutës, ja kush e ka në dorë “fatin” e “non-gratës”, flasin juristët

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës në 30 vite, nga bashkëpunimi i tij me udhëheqësin e Serbisë, sulmet ndaj ambasadës së SHBA në Tiranë, grushti i shtetit ’98, vrasja e 4 protestuesve në 21 janar, te emrat e terroristëve që ka bashkëpunuar ...

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës
x
BREAKING NEWS

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant për Arben Ahmetajn në Zvicër si i punësoi gruan me pagë 9 mijë franga në muaj, zbardhen detaje nga dosja hetimore

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant
x

Politike

“Klani mafioz i Arben Malokut ka vjedhur 40 milionë euro nga bashkia juaj”, Berisha ‘plas bombën’: 50 të tjera nga ky deputet famoz socialist (Emri)

“Klani mafioz i Arben Malokut ka vjedhur 40 milionë euro nga bashkia

Në fjalën e mbajtur rutinë tashmë në tubimin qytetar, Sali Berisha ka akuzuar zyrtarët se kanë vjedhur miliona e miliona euro nga bashkia e Tiranës.

‘Klani mafioz i Arben Malokut ka vjedhur 40 milionë euro nga bashkia juaj. Dhe 50 të tjera nga famozët Qefalia’, tha gjatë fjalës së tij, lideri i opozitës, Sali Berisha.

Sali Berisha: Të dashur miq, prej dy muajsh Tirana dhe Shqipëria zien për vjedhjet e 5D-ve, për zhdukjen e 135 milionë eurove të djegësit të Tiranës. Por vetëm dy ditë e fundit, Belind Këlliçi dhe gazetarët investigativë kanë dëshmuar se klani mafioz i Arben Malokut ka vjedhur vetëm ai 40 milionë euro nga bashkia juaj.

Dhe 50 të tjerët, famozët Qefalia. Çfarë ndodh me ju sot të dashur qytetarë? Të gjithë pasuritë tuaja vidhen nga klanet qeveritare. Kurse ju varfëroheni, varfëroheni dhe vetëm varfëroheni. Miqtë e mi, unë kam në memorie Tiranën e diktaturës. Ju garantoj ju se midis Tiranës dhe Shqipërisë tjetër, midis Tiranës dhe Shqipërisë rurale, dallimi ishte si dita me natën.

Mjerimi në Shqipërinë tjetër ishte varfëri, sëmundje, uri dhe vdekje. Po sot, shkoni pak në fshatrat e këtij vendi, do gjeni një varfëri të tmerrshme. Do gjeni një mjerim të papërshkrueshëm. Të gjitha këto se qindarkat, se pasuritë, se paratë, vidhen, vidhen dhe vetëm vidhen nga qeveritarët.

 

Më të lexuarat