BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

Komisionet Hetimore, deputetja e opozitës 'shpërthen' ndaj qeverisë: Prej muajsh jemi penguar, mosdëshira e mazhorancës për. ..

Komisionet Hetimore, deputetja e opozitës 'shpërthen' ndaj

Deputetja e PD-së Zheni Gjergji, në një intervistë televizive foli në lidhje me komisionet hetimore që janë ngritur për sterilizimin dhe për sistemin TIMS.

Ajo theksoi se ditën e sotme u krijua debat për shkak se u hodh poshtë me votë kërkesa e deputetëve të PD për mbledhjen e informacioneve të duhura për nisjen e hetimeve.

“Ligji ka shumë ndryshime, caktimi i ekspertëve, por për sa kohë opozita dhe deputetët e mazhorancës kanë linçuar objektin e hetimit, duhet të jenë ata që duhet të bëjnë planin hetimor për të kërkuar dhe informacionin e duhur. Një debat shumë i nxehtë sot ishte hedhja poshtë me votë e kërkesave të bëra nga grupi i deputetëve të PD për mbledhjen e informacioneve të duhura për nisjen e hetimeve. Ishte mos-dëshira e mazhorancës që ne të kishim hapësirën tonë për ta filluar qetësisht këtë punë, por ashtu siç ka ndodhur këto muaj që ne jemi penguar, natyrisht nuk presim që ta kemi fushë me lule raportin me mazhorancën”-tha ajo.

Më të lexuarat