BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Politike

Komisionet Hetimore, Felaj 'ja pason fajin' opozitës: Ka qenë dakord që ligji duhet riparë

Komisionet Hetimore, Felaj 'ja pason fajin' opozitës: Ka

Nënkryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Ermonela Felaj, tha se maxhoranca dhe opozita kanë qenë dakord që më herët që ligji për komisionet hetimore duhet riparë.

Në një intervistë televizive, Felaj u shpreh se Komisionet hetimore do i afrohen më shumë rolit të ri kushtetues me ligjin e ri dhe do të jenë instrumenta për të gjitha palët.

Ajo theksoi se kur të diskutohet në Komision projektligji i maxhorancës për Komisionet Hetimore, do të merren parasysh edhe propozimet e opozitës.

“Kemi depozituar që dje, kështu që ky projektligj do të ndjekë filtrin që kërkon rregullorja për çdo projekt-ligj të thjeshtë. Më herët Spaho dhe Tabaku kanë depozituar një draft të ngjashëm, për ndryshime në ligjin për komisionet hetimore. Në momentin që do të diskutohet ligji ynë në Komision, do të merren parasysh edhe propozimet e opozitës.

Ftesa jonë është për këtë moment, që duket se është një moment final, pasi ne kemi pasur shumë kohë për të diskutuar për një draft final për këtë projektligj. Maxhoranca dhe opozita kemi qenë dakord që ligji për Komisionet Hetimore duhet riparë.

Vendimmarrja e Konferencës së Kryetarëve i është nënshtruar votimit edhe në seancën plenare pasuese dhe Kuvendi ka rënë dakord për ngritjen e një komisioni Ad HOC me përbërje të barabartë të anëtarëve nga maxhoranca dhe opozita. Komisionet Hetimore do të jenë instrumenta për të gjitha palët. Sot jemi në maxhorancë, nesër mund të jemi opozitë”, tha Felaj. 

 

Më të lexuarat