BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Politike

Komisionet hetimore, Tabaku e Kthupi bëhen bashkë kundër draftit ‘Felaj’: Kërkohet kufizimi i të drejtave të opozitës

Komisionet hetimore, Tabaku e Kthupi bëhen bashkë kundër draftit

Projektligji i ri i propozuar nga Ermonela Felaj në emër të Partisë Socialiste për komisionet hetimore është kundërshtuar nga opozita!

Deputetja Jorida Tabaku e sheh si një nismë të njëanshme, ndërsa thotë se një projekt i tillë duhet të bëhet me dakordësi.

Të gjitha fraksionet e opozitës shprehen njëzëri se mazhoranca synon që të kufizojë të drejtat e opozitës për ngritjen e komisioneve.

Sipas propozimit të ri, anëtarët e komisionit hetimor mund të kërkojnë që personat që do të thirren për t’i pyetur mund ta japin dëshminë e tyre me dyer të mbyllura pa prezencën e mediave, ndërsa kjo pikë kundërshtohet nga Tabaku!

Për Juristin e Partisë Demokratiek të kryesuar nga Lulzim Basha, Rezart Kthupi, kjo pikë nuk është aq problematike.

Projekt ligji i ri për ngritjen e komisioneve hetimore është lajmëruar më herët nga kryeministri Edi Rama, ndërsa mazhoranca nuk ka pranuar 8 kërkesa të opozitës. Si formë reagimi kundër refuzimeve nga mazhoranca, opozita ka paralizuar jetën parlamentare.