BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

‘Kosova sot është shportë, jo shtet’/ Diplomati i njohur ‘përplaset’ me analisti: Më mirë të ndryshonin kufijtë, pastaj…

‘Kosova sot është shportë, jo shtet’/ Diplomati i

Diplomati i karrierës Agim Nesho dhe analisti Dritan Hila janë përfshirë në një debat me njëri-tjetrin për Kosovën. Nesho deklaroi se kryeministri Edi Rama, për sa kohë që ka qenë në pushtet ka ceduar sa i përket çështjeve kombëtare. Ai tha se është diskutuar mes tjerash edhe ndarja e kufijve, duke shtuar se ishte një projekt serbo-rus.

Ndërsa, analisti Hila deklaroi se më mirë do të ishte që Kosova të ishte ndarë, pasi sot nuk është shtet, por shportë. Për Hilën, më e mira do të ishte që Kosova të ndahej dhe më tej mund të shikohej mundësia e bashkimit me Shqipërinë.

Agim Nesho: Rama ka ceduar në çështjen kombëtare. Projekti i ndarjes së kufijve çfarë është? Ky është plan ruso-serb.

Dritan Hila: Kjo është teori konspirative. Janë bërë bisedime që nuk kanë përfundime. Ishte projekt që e bënë njerëz të afërt me Trump.

Agim Nesho: Nuk ka lidhje me presidentin Trump, ishte projekt ruso-serb.

Dritan Hila: Më mirë të ndaheshin kufijtë dhe Kosova do ishte shtet dhe nuk do ishte shportë. Kosova është shportë sot, e ke me targa serbe, hyn Serbia me dinarin për qejf të vet, nëse do ishte bërë ai projekt, ndoshta do kishte mbaruar gjithë ky kalvar. Do kishte marrë zgjidhje kjo punë.

 

Më të lexuarat