BREAKING NEWS

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si paraqitet situata pranë banesës së tij

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si
x
BREAKING NEWS

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit
x
BREAKING NEWS

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Gjithçka nisi nga një pallat i dëmtuar nga tërmeti, hetimi përfshiu edhe...

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x
BREAKING NEWS

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision, deputeti demokrat ‘përplaset’ me gazetarin

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x
BREAKING NEWS

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me paralajmërimin e frikshëm, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e
x

Politike

Kreshnik Spahiu bën deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Pse nuk mund të arrestohet sot Arben Ahmetaj

Kreshnik Spahiu bën deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat:

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now se Arben Ahmetaj nuk mund të arrestohet sot.

Kjo, sipas tij, pasi Kushtetuta i garanton atij një lloj imuniteti në sajë të të cilit SPAK ka nevojë për autorizimin e Kuvendit për masën e arrestit me burg.

“Arben Ahmetaj nuk mund të arrestohet sot se Kushtetuta i garanton atij një lloj imuniteti në të cilën SPAK duhet të bëjë kërkesën për të marrë autorizimin e Kuvendit për masën e arrestit me burg. Nuk e quaj rastësi nëse kërkesa për arrestimin e Ahmetajt të bëhet kur Rama është jashtë vendit. Mendoj se kuvendi duhet të vendosë kur PS të jetë e plotë aty, pasi e ka detyrimin për ta bërë këtë”, tha Spahiu.

Më të lexuarat