BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Kreshnik Spahiu tregon se kur do të bashkohet opozita shqiptare: PD sot është në pikën më të dobët në 32 vite

Kreshnik Spahiu tregon se kur do të bashkohet opozita shqiptare: PD sot

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se opozita shqiptare do të bashkohet një ditë por pa Sali Berishën.

Në një intervistë për Euronews Albania ai nënvizoi se opozita shqiptare është në pikën më të dobët në 32 vite.

Ndër të tjera Spahiu theksoi se Sali Berisha nuk ka zgjidhur problemet personale e jo më problemet e opozitës.

“Opozita shqiptare është në pikët më të dobët të 32 viteve. Opozita duhet të bashkohet. Opozita do të bashkohet një ditë por bashkimin e opozitës nuk duhet ta bëjë Berisha.

Opozita do të bashkohet një ditë pa Berishën Një kryetar që nuk zgjidh hallet e veta nuk do të zgjidh hallet e Shqipërisë. Një Berishë që nuk zgjidh problemet personale nuk do të zgjidh problemet e Shqipërisë. Berishës i ka humbur treni kohor i jetës së tij. PD  zyrtare me vulë ashtu si PD zyrtare pa vulë kanë të njëjtin koncept.

PD me vulë nëse nuk hapet jashtë strukturave të saj, qarkullon me ata emra ajo vetëm do të zvogëloj veten e saj, do të vij drejt shpërbërjes dhe do të jetë e pamundur që të bashkojë faktorin opozitar. Të jesh kryetar i PD-së nuk do të thotë se je kryetar i opozitës. Alibeaj nëse është anti-Berishë duhet të demonstroj se ka një strategji dhe një vizion ndryshe nga Berisha. Unë do të vlerësoj 14 Majin për të parë rezultatin e PD-së me vulë dhe PD-së pa vulë. Padyshim luftën me Ramën e kanë humbur dhe në zgjedhje ata luftojnë njëri-tjetrin”, tha ai.

 

Më të lexuarat