BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

“Krimi ka bazën e tij në...”/ Vizita e Cameron, nuk përmbahet Paloka sulmon ashpër kryeministrin: O të shpifur! Shqipëria është kthyer në “Tortugën” e krimit ndërkombëtar

“Krimi ka bazën e tij në...”/ Vizita e Cameron, nuk

Deputeti i Rithemelimit, Edi Paloka ka reaguar pas njoftimit se Cameron do të vizitojë Shqipërinë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social “Facebook” Paloka thekson se Cameron do të ngre problemet që shqetësojnë Britaninë e Madhe lidhur me emigracionin e paligjshëm, korrupsionin por dhe eksportin e krimit nga Shqipëria.

Postimi i plotë i Palokës:

“Qesharake e te neveritshem pa asnje limit…

Cameron vjen ne Shqiperi per te ngritur problemet qe shqetesojne sot Britanine lidhur me emigracionin e paligjshem , korrupsionin, po sidomos me exportin e krimit nga Shqiperia. Tanime eshte e qarte per kedo se krimi ka bazen e tij ne Shqiperine e qeverisur nga Rama nga ku shperndahet ne gjithe Evropen e mbare globin. Shqiperia e Rames eshte kthyer ne Tortugen e krimit nderkombetar!

Pikerisht per kete vjen ne Shqiperi Cameron dhe kete e kishte bere te qarte dhe per “Daily Mail” e mediat britanike pak dite me pare, kurse kllounet qe jane mesuar te blejne “mbeshtetje nderkombetare” duke shitur interesat e shqiptareve, mendojne se duke i vendosur portretin tek Universiteti, do i bejne qejfin mikut aq sa per te ndryshuar dhe qellimin e vizites.

Nderkohe propaganda, ka filluar me kohe ta shese viziten e Cameron si sukses te qeverise…

Te shpifur !”, shkruan Paloka teksa poston fotografine me poshte:

 

“Krimi ka bazën e tij në...”/ Vizita e Cameron, nuk