BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

“Kryetar i paligjshëm”/ Gjinushi nuk përmbahet, DEBAT të fortë me deputeten e PD-së në studio LIVE: Nuk merrem me zhurmues, të lexojë Kushtetutën!

“Kryetar i paligjshëm”/ Gjinushi nuk përmbahet, DEBAT

Skëndër Gjinushi është shprehur se deklaratat e deputetes së PD-së, Ina Zhupa se ai drejton Akademinë e Shkencave në mënyrë antiligjore janë llafe pazari. Teksa ishte i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ndërhyri edhe deputetja Ina Zhupa. Ajo theksoi se Gjinushi është një personazh i dyshimtë.

'Një personazh i dyshimtë. Kryetar i paligjshëm i Akademisë së Shkencave'- tha Zhupa.

'Nuk merrem unë me zhurmues. Nuk merrem me Zhupën. Nëse di të lexojë Kushtetutë, mëson se emëron rektorin dhe kryetarin e  Akademisë sipas Ligjin. Merr lexo ligjin. Kushtetuta autorizon ligjin dhe veprohet sipas ligjit. Nga kompetencë Kushtetuese kalon në kompetencë ligjore.'- tha Gjinushi.

Më të lexuarat