BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“Kush fiton nga shqyerja dhe çaplimi i lluciț stallor, bëhet sundues i Fermës së kafshëve”/ Ironia therëse e Demalia-j me kaosin e krijuar në Kuvend: Aty është llumi e plehu më i madh i shoqërisë shqiptare

“Kush fiton nga shqyerja dhe çaplimi i lluciț stallor, bëhet

Analisti Ilir Demaliaj ka ironizuar seancën plenare e cila u përfshi sërish në kaos e konfrontime të deputetëve me gardën.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, me anë të një thënie të shkrimtarit anglez George Orwell, Demaliaj ka krahasuar kuvendin dhe deputetët me një stallë derrash.

Postimi i plotë i Demaliaj:

Kësaj stalle derrash të pangopur, duhet ti vehet dryni nga jashtë dhe të mbyllen derrat e derrkucet brënda deri kur të shqyejn njëri-tjetrin. Kush të fitojë nga shqyerja dhe çaplimi i lluci? stallor, bëhet sundues i “Fermës së kafshëve” Orëell-jane.

Aty është llumi, plehu më i madh i shoqërisë shqiptare që ja ka bërë jetën dhe vëndin shqiptarëve ferr, duke plaçkitur e grabitur, parané publike, pronën  private e publike të shqiptarëve e duke u fryrë si derrat në lluc ndaj njëri-tjetrit për vjedhjet, abuzimet, plaçkitjet, grabitjet qe i kanë bërë dhe vazhdojnë ti bëjnë shqiptarëve dhe Shqipërisë prej 30 vjetësh.

Historia na ka mësuar: “ Shqiptarët janë popull i dur(nën)shtrueshëm, trim, pun?tor dhe liridashës.”

 

Më të lexuarat