BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

"Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh...", ministri i Jashtëm i RMV kritika Kurtit: Detyra e tij është të flasë me Blinken dhe Borrell çdo ditë

"Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, njëherazi dhe kandidat për president në zgjedhjet që do të mbahen në RMV, ka dhënë një intervistë për Euronews Albania, ku ka folur për situatën politike në shtetin fqinj.

Osmani tha se synimi i BDI ishte që shqiptarët të futeshin me një kandidat të vetëm në garë për zgjedhjet presidenciale, por kjo nuk u realizua për shkak të përçarjes së Aleancës për Shqiptarët dhe daljes si kandidat të Arben Taravarit.

Osmani nuk dha asnjë koment kur u pyet nëse ishte kryeministri Kurti, ai i cili shtyu Arben Taravarin të kandidonte, por thumboi kryeministrin e Kosovës duke thënë se detyra e tij është të flasë me Blinken dhe Borrell çdo ditë.

Kryediplomati i Maqedonisë së Veriut theksoi se marrëdhëniet e shqiptarëve me SHBA-të janë të shenjta dhe askush nuk duhet t’i prekë ato.

“Nuk jam marrë me ato punë, unë jam Ministër i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut. Kur kam marrë detyrën si ministër i Jashtëm e kam gjetur pozicionin e Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës kështu: “Ne mbështesim dialogun Kosovë-Serbi që ka si synim normalizimin e marrëdhënieve”. Sot Maqedonia e Veriut e ka qëndrimin zyrtar të ndryshuar në këtë mënyrë: “Ne mbështesim dialogun Kosovë-Serbi që ka si qëllim njohjen e ndërsjelltë”. Ky është një kapërcim serioz i qëndrimit të Maqedonisë së Veriut. Unë mund të jem folklorik, por unë duhet të jem në kontakt të drejtpërdrejtë ditor me Blinken dhe Borrell dhe këtë e kam krijuar. Nuk ka më të shenjtë për shqiptarët se sat ë ruajnë partneritetin me SHBA-të çdo gjë tjetër është folklore. Në himnin shqiptar thuhet “kush ik nga lufta është tradhtar”, madje unë do t’i shtoja dhe një fjali “kush prish marrëdhëniet me SHBA-të i bën dëmin më të madh shqiptarëve”, tha Osmani.

Më të lexuarat